Sukcesy zawodników Szachoplu

1 kwietnia 2017 r w Radzyniu Podlaskim odbył się VIII Memoriał Szachowy im. Eugeniusza Paśnikowskiego, urodzonego w Jeziorach ( powiat łukowski), którego celem było uczczenie pamięci tego pedagoga radzyńskiego i wielkiego miłośnika szachów. Turniej zorganizowany dla dzieci zgromadził aż 58 zawodników. W kategorii do lat 13 zwyciężył Piotr Piwowarczyk ( SSz Szachpol Łuków) uzyskując maksymalną liczbę 7/7 punktów.
W kategorii do lat 10 pierwsze miejsce zajął Szymon Suska ( SSz Szachpol Łuków). Zwycięzcy otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe wręczane przez wiceburmistrza Radzynia Podlaskiego Tomasza Stephana.
19 marca 2017 r. w Kąkolewnicy odbyły się Otwarte Mistrzostwa Powiatu Radzyńskiego w Szachach w ramach - Grand Prix Lubelszczyzny, w których w kategorii do lat 10 brało udział 26 zawodników, I miejsce zajął Szymon Suska ( SSz Szachpol Łuków), a III miejsce Filip Sienkiewicz ( SSz Szachpol Łuków).