Szkoła Policealna – Medyczne Studium Zawodowe im. Janusza Korczaka w Łukowie zaprasza w swoje szeregi

Szkoła Policealna – Medyczne Studium Zawodowe im. Janusza Korczaka w Łukowie  (https://www.facebook.com/mszlukow/) jest jedyną z ośmiu publicznych zawodowych szkół medycznych w województwie lubelskim, w których nauka jest bezpłatna, a kształcenie mogą podjąć wszystkie osoby, które posiadają świadectwo ukończenia szkoły średniej, bez względu na wiek.

 
Rok szkolny 2018/2019 był dla łukowskiej szkoły medycznej bardzo pracowity. Naukę ukończyło 70 uczniów w 6 zawodach: technika usług kosmetycznych, technika farmaceutycznego, opiekuna medycznego, higienistki stomatologicznej, technika sterylizacji medycznej i technika masażysty. Naukę kontynuuje młodzież ucząca się w zawodach technik dentystyczny, technik usług kosmetycznych i terapeuta zajęciowy. W sesji letniej do egzaminu zawodowego przystąpiło 87 osób. Jego wyniki wskazują, że egzamin jako finisz nauki w szkole był sukcesem zarówno uczniów, jak też ich nauczycieli. Z ważnych wydarzeń, które miały miejsce w minionym roku szkolnym, warto przytoczyć Wojewódzką Konferencję pt. „Autyzm – po drugiej stronie lustra”, konkursy plakatowe na temat autyzmu i krwiodawstwa, konkurs na Wolontariusza Roku, , obchody 100 – lecia PCK.

 
Zakończyliśmy też innowację pedagogiczną z wychowania fizycznego „Aktywność fizyczna receptą na zdrowie” realizowaną przez ostatnie dwa lata, której zwieńczeniem były Wojewódzkie Zawody Nordic Walking o Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego, nad którymi Honorowy Patronat objął Pan Jarosław Stawiarski Marszałek Województwa Lubelskiego.

 
Szkołę było również widać na Targach Pracy i Edukacji w Radzyniu Podlaskim, Łukowie i Siedlcach. Promowaliśmy zdrowie ucząc właściwych zachowań z zakresu profilaktyki próchnicy zębów dzieci w łukowskich przedszkolach i szkołach. Uczestniczyliśmy w festynach miejskich i rodzinnych.

 
Zorganizowaliśmy kiermasze dobroczynne na rzecz Domu Pomocy Społecznej w Łukowie, Stowarzyszenia „7 kolor tęczy” z Radzynia Podlaskiego oraz zaangażowaliśmy się w akcje charytatywne: Kwestę Czerwonokrzyską, Górę grosza, WOŚP, Polacy – Rodakom, zbiórkę zabawek i słodyczy dla dzieci ze Stowarzyszenia „Labirynt”.

 
Odpowiadając na potrzeby osób w podeszłym wieku zorganizowaliśmy spotkanie wigilijne dla Pensjonariuszy Domu Opieki Aleksandria i obdarowaliśmy kartkami świątecznymi podopiecznych Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Krynce Łukowskiej. Słuchacze podejmowali działania na rzecz pomocy dzieciom: zbiórkę nakrętek i butelek plastikowych na rehabilitację dla Lenki - mieszkanki Łukowa, zbiórkę starych kluczy dla Fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo?”, akcję „Piórnik dla Afryki” i wiele innych. Monitorowanie pracy szkoły zarejestrowało przeprowadzenie 63 akcji przez uczniów i słuchaczy naszej placówki. Priorytetowym działaniem szkoły jest prowadzenie zindywidualizowanego procesu kształcenia w zawodach medycznych. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w szkoleniach i konferencjach zawodowych organizowanych przez inne szkoły medyczne w województwie lubelskim. Nauczyciele naszej szkoły byli organizatorami otwartych zajęć lekcyjnych, na które zapraszaliśmy nauczycieli z całego województwa.

 
Higienistki stomatologiczne przystępowały Ogólnopolskiej Olimpiady Stomatologicznej Polskiej Akademii Profilaktyki Stomatologicznej, przechodząc z sukcesem przez dwa kolejne etapy, a kosmetyczki do Wojewódzkiego Konkursu Wizażu otrzymując wyróżnienie.

 
Nauczyciele technika usług kosmetycznych, technika dentystycznego, higienistki stomatologicznej, technika sterylizacji medycznej i technika masażysty organizowali dla swoich uczniów szkolenia, a zdobyte dzięki temu certyfikaty poszerzają zasób umiejętności zawodowych o wiedzę wychodzącą poza ramy programu nauczania, czynią naszych absolwentów konkurencyjnymi na rynku pracy.

 
Szkoła realizuje również systemowy projekt unijny realizowany przez 6 szkół medycznych województwa lubelskiego: „Infrastruktura kształcenia zawodowego i ustawicznego”, dzięki któremu baza dydaktyczna szkoły wzbogaca się systematycznie o nowoczesne urządzenia do zawodowych pracowni specjalistycznych.

 
Jako ogromny sukces poczytujemy sobie wznowienie po rocznej przerwie naboru na pierwszy rok nauki w zawodzie technik farmaceutyczny i reaktywację kształcenia w zawodzie terapeuta zajęciowy, który dzięki swoim licznym, ważnym inicjatywom kreatywnie organizuje życie w szkole i wychodzi z pomocą na zewnątrz wspierając realizację lokalnych potrzeb środowiska.

 
Świadectwo ukończenia naszej szkoły daje uprawnienia do podjęcia pracy we wszystkich krajach Unii Europejskiej (bez konieczności nostryfikacji dyplomu). Wydajemy też bezpłatnie zaświadczenia na potrzeby ZUS, KRUS, MOPS, GOPS, WKU, UP.
Zapewniamy elastyczny plan zajęć dostosowany do możliwości czasowych słuchaczy.


Zapraszamy młodzież i osoby dorosłe zainteresowane bezpłatnym zdobyciem zawodu, do podjęcia nauki od 1 września 2019 roku w zawodach:
- technik dentystyczny;
- technik masażysta;
- technik usług kosmetycznych;
- technik farmaceutyczny;
- higienistka stomatologiczna;
- terapeuta zajęciowy;
- opiekun medyczny;
- opiekunka dziecięca;
- technik sterylizacji medycznej;
- technik bezpieczeństwa i higieny pracy.

Komentowanie wstrzymane