Tropem Wilczym 2019

Radny Powiatu Łukowskiego Bartłomiej Bryk i Stowarzyszenie ,,Przyjazny Łuków’’ zapraszają do udziału w Tropem Wilczym. Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Zawody odbędą się 3 marca w Parku Miejskim w Łukowie. Zapisy już ruszyły i potrwają do wyczerpania limitu miejsc. Bieg ten stanowi główny punkt Łukowskich Obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Zawody odbędą się na dwóch dystansach (można startować w obu kategoriach):
1 500 m – bieg honorowy/rodzinny – bieg bez klasyfikacji końcowej, bez mierzenia czasu. Do udziału zachęcamy wszystkich bez względu na wiek (dzieci, seniorzy, rodzice z dziećmi itd.).
4 500 m – bieg konkursowy – bieg z klasyfikacją końcową.
Udział w biegach jest bezpłatny. KAŻDY uczestnik imprezy otrzyma pamiątkową koszulkę z wizerunkiem Żołnierza Niezłomnego, wyjątkowy medal, pakiety startowy wraz z materiałami historycznymi oraz ciepły posiłek ufundowany przez Salę Weselną ,,Wiktoria’’. Zgłoszenia przyjmowane będą do wyczerpania limitu przygotowanych miejsc. Zapisywać można się telefonicznie pod numerem 511 045 076.
- Do udziału w biegach zapraszamy wszystkich mieszkańców bez względu na wiek. Jestem przekonany, że dystans biegu rodzinnego, który przecież pokonać można we własnym tempie, bo na tym dystansie nie będzie klasyfikacji końcowej, to świetny sposób na oddanie w sportowy sposób pokłonu w stronę tych, którzy walczyli za ojczyznę – mówi Bartłomiej Bryk, organizator zawodów. – Jestem dumny, że biegi Tropem Wilczym na stałe wpisały się do kalendarza łukowskich imprez sportowych. Dodam również, że gorąco zachęcam do wcześniejszych zapisów ponieważ ze względów organizacyjnych zmuszeni byliśmy wprowadzić limity miejsc. Na tę chwilę zajętych jest już połowa pakietów. Chętnych biegaczy patriotów z każdym rokiem przybywa – dodaje.
Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w ramach Łukowskich Obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbędzie się w Łukowie już po raz czwarty. W ramach obchodów odbędzie się cykl wydarzeń wśród których znajdują się m. in. uroczystości przy obelisku Żołnierzy Niezłomnych i Ofiar Reżimu Komunistycznego, bieg pamięci Tropem Wilczym, halowy turniej piłki nożnej, akcja honorowego krwiodawstwa, emisja filmu w Kinie Łuków, wystawa plac plastycznych, czy akcja edukacyjna ,,Namiot Pamięci – Lokalni Wyklęci’’. O wszystkich elementach programu będziemy informować na bieżąco.
Organizator: Radny Powiatu Łukowskiego – Bartłomiej Bryk, Powiat Łukowski, Stowarzyszenie ,,Przyjazny Łuków''
Współorganizatorzy: Miasto Łuków, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Koło Łuków, Klub Honorowych Krwiodawców ,,Ostoja'' w Łukowie, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie, Łukowski Ośrodek Kultury, Sala Weselna ,,Wiktoria'', Fundacja Wolność i Demokracja.

Komentowanie wstrzymane