Uczeń klasy III E IV LO im. Jana Pawła II w Łukowie – ŁUKASZ KOPEĆ, uzyskał tytuł finalisty 59 Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

Uczeń klasy III E IV LO im. Jana Pawła II w Łukowie - ŁUKASZ KOPEĆ, uzyskał tytuł finalisty 59 Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, co gwarantuje mu 100% wynik na egzaminie maturalnym z wiedzy o społeczeństwie na poziomie rozszerzonym i preferencyjne warunki podczas rekrutacji na wyższe uczelnie.
Tegoroczna edycja olimpiady nosiła  tytuł: "Demokracja - istota, idee, cele i ich realizacja".
20 stycznia 2018 r, na Wydziale Politologii UMCS w Lublinie, odbyły się okręgowe eliminacje Olimpiady, podczas których, ŁUKASZ KOPEĆ, zajął w zawodach okręgowych III miejsce i zakwalifikował się do zawodów centralnych, które odbyły się w dniach od 17 - 18 marca w Warszawie na campusie Uniwersytetu Warszawskiego.
W olimpiadzie wzięło udział 89 uczniów z całej Polski. 17 marca rano, po oficjalnym powitaniu uczestników przez przewodniczącego komitetu centralnego, profesora Konstantego Wojtaszczyka, odbyła się pierwsza część – godzinny test wiedzy online, składający się z 22 zadań. Do kolejnego etapu zakwalifikowały się osoby osiągające minimalny wynik 75%. Po teście, uczestnicy udali się na spotkanie z ministrem spraw zagranicznych, profesorem Jackiem Czaputowiczem, którego uczniowie zasypali trudnymi pytaniami, dotyczącymi bieżącej sytuacji politycznej w kraju i za granicą. Po spotkaniu ogłoszono wyniki. W gronie finalistów znalazł się Łukasz Kopeć. Następnie rozpoczął się drugi etap zawodów – rozmowa z komisją. Ze względu na wysoki poziom wiedzy uczestników, ich erudycję i wszechstronne zainteresowania, rywalizacja była bardzo wyrównana. Po 3 godzinach zakończono etap ustny. Wieczorem, organizatorzy konkursu zaprosili uczniów i ich opiekunów na przedstawienie pt. „Psie serce” w Tetrze Współczesnym. Tego wieczora ogłoszono też wyniki drugiego etapu i ostateczną listę laureatów.
W niedzielę, drugiego dnia zawodów, odbył się quiz dla 9 laureatów, mający na celu wyłonienie zwycięzcy tegorocznej edycji Olimpiady. Po ostatecznym rozstrzygnięciu, uczestnicy spotkali się z wicepremierem, ministrem nauki i szkolnictwa wyższego Jarosławem Gowinem, a także wiceprezesem PKO Banku polskiego. Około godziny 13 rozpoczęło się rozdanie nagród, wśród których były m. in. wycieczki zagraniczne, czeki pieniężne, czytniki, e-booków i książki. Wszystkim uczestnikom olimpiady zagwarantowano także wizytę w pałacu prezydenta RP, Andrzeja Dudy.
Gratulujemy serdecznie uczniowi IV LO oraz nauczycielce, pani Agnieszce Cieślak, która wspierała Łukasza w przygotowaniach do Olimpiady.

 

Komentowanie wstrzymane