Uczniowie „Rzemieślnika” we Włoszech

13 maja siedmioro uczniów Rzemieślniczej Branżowej Szkoły I stopnia w Łukowie wyjechało do Włoch w ramach projektu „Impuls do rozwoju”. Celem projektu, dofinansowanego z Funduszy Europejskich, jest nabycie nowych kwalifikacji zawodowych i kompetencji społecznych w ramach trzytygodniowych staży we włoskich przedsiębiorstwach. Obejmują one szkolenie młodzieży z woj. lubelskiego w kilku zawodach: fryzjera, kucharza i mechanika. Uczniowie z Tomaszowa Lubelskiego, Lublina, Radzynia Podlaskiego i Łukowa wyruszyli z warszawskiego lotniska pod opieką kadry szkolenia zawodowego.
Wyjazd poprzedziły przygotowania, które obejmowały naukę języka włoskiego i poznanie włoskiej kultury. Adepci sztuki fryzjerskiej będą mieli okazję poznać najnowsze techniki i produkty służące pielęgnacji, farbowaniu, strzyżeniu i układaniu włosów.
W ramach projektu przewidziano także atrakcyjny wypoczynek po pracy, zwiedzanie Sycylii, a przede wszystkim miejscowości Barcellona Pozzo di Gotto, która jest docelowym miejscem staży. Relację z tych niecodziennych zawodowych praktyk uczniowie przekażą po powrocie, który nastąpi 1 czerwca 2018 r.

Komentowanie wstrzymane