V Charytatywny Turniej Piłki Nożnej ,,Paczka dla Kombatanta”

18 listopada  2017 roku w Sali Sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Łukowie odbędzie się  V Charytatywny Turniej Piłki Nożnej ,,Paczka dla Kombatanta’’. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 10:00. Organizatorem zawodów jest Bartłomiej Bryk i Stowarzyszenie ,,Przyjazne Klimeckiego’’. Honorowy patronat nad zawodami objął Starosta Łukowski Janusz Kozioł i Burmistrz Miasta Łuków Dariusz Szustek.

Charytatywny Turniej Piłki Nożnej pod hasłem ,,Paczka dla Kombatanta’’ obędzie się już po raz piąty. Impreza o charakterze patriotyczno – sportowym na stałe zagościła w kalendarzu łukowskich wydarzeń sportowych, a sami organizatorzy nie wyobrażają sobie przygotowań do okresu świątecznego bez wspólnej zbiórki darów na rzecz Kombatantów i Rodaków zamieszkujących Kresy Wschodnie. Zawody organizowane przez Bartłomieja Bryka                        i Stowarzyszenie ,,Przyjazne Klimeckiego’’ wpisują się w ramy dwóch akcji charytatywnych tj. ,,Polacy Rodakom’’ organizowanej przez Senatora RP Stanisława Gogacza oraz akcji ,,Rodacy – Bohaterom’’ koordynowanej przez Stowarzyszenie Odra – Niemen.

 

Turniej i zbiórka wpisowego wiąże się z różnorodnymi zadaniami organizowanymi dla byłych żołnierzy Polski Podziemnej (Armii Krajowej, WiN-u, Narodowych Sił Zbrojnych). Poprzez realizację projektów oddajemy hołd naszym bohaterom i zachęcamy innych Polaków do wspólnych działań przywracających pamięć o polskich weteranach, zwłaszcza Kresowych żołnierzach.

Zawody co roku cieszą ogromnym zainteresowaniem ze strony patriotów i fanów piłki nożnej z całego województwa. Z tego powodu organizatorzy zachęcają do zgłoszenia swojej drużyny odpowiednio wcześniej. Liczba miejsc ze względów organizacyjnych musiała zostać ograniczona, a doświadczenie pokazuje, że co roku świąteczna inicjatywa cieszy się coraz większą ilością wnoszonych zgłoszeń. Organizatorzy gwarantują przyjazną i sportową atmosferę, a także satysfakcję z pomocy innym. Ponadto każdy uczestnik bezpłatnie otrzyma ciepły posiłek i góralską herbatę.  Zapisy potrwają do 12 listopada 2017 r. lub do wyczerpania limitu miejsc.

Komentowanie wstrzymane