V Letnie Mistrzostwa Miasta Łuków Szkół w Szachach

W dniu 21.09.2018 roku w Sali Konferencyjnej im. Jana Pawła II w Łukowie odbyły się  V Letnie Mistrzostwa Miasta Łuków Szkół w Szachach, nad którymi patronat honorowy objął Burmistrz Miasta Łuków, organizowane przez Stowarzyszenie Szachistów „Szachpol” w Łukowie które zgromadziły 23 szachistów ze szkół podstawowych i szkół ponadgimnazjalnych.

Turniej odbył się w ramach V Międzynarodowego Festiwalu Szachowego Ziemi Łukowskiej. Sędzią głównym mistrzostw był sędzia klasy FIDE Piotr Piwowarczyk. Zawodnicy klasyfikowani byli zarówno w klasyfikacji indywidualnej  jak i drużynowej.

Tytuł Mistrza Szkół Podstawowych klas I-IV w kat. chłopców zdobył faworyt Szymon Suska reprezentujący SP nr 2 wyprzedzając Kacpra Ignaciuka z SP nr 1, który zajął II miejsce, oraz Jakuba Ignaciuka z SP nr 1, zdobywcę III miejsca. Natomiast w kat. dziewcząt Mistrzynią okazała się Julia Ignaciuk reprezentująca SP nr 1.

Tytuł Mistrza Szkół Podstawowych klas V-VIII w zdobył Szymon Tuszyński, wyprzedzając  dotychczasowego mistrza Piotra Piwowarczyka zdobywce II miejsca oraz Wojciecha Cichosza zdobywcę III miejsca. Wszyscy trzej medaliści reprezentowali SP nr 4.

Tytuł Mistrza Szkół Ponadgimnazjalnych w kat. chłopców zdobył Jakub Stępnicki reprezentujący I LO, wyprzedzając Pawła Mazura (II miejsce) z I LO, oraz Bartosza Pyckę (III miejsce) reprezentującego IV LO , w kat. dziewcząt tytuł Mistrza obroniła Julia Piwowarczyk reprezentująca I LO , wyprzedzając Aleksandrę Goławską z I LO(II miejsce) oraz Wiktorię Opalińską reprezentującą IV LO(III miejsce).

Klasyfikacja drużynowa szkół

Drużynowo wygrały szkoły:

podstawówki: SP nr 4- I miejsce, SP nr 1- II miejsce, SP nr2- III miejsce

ponadgimnazjalne: I LO im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie- drużyna I- I miejsce, I LO im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie- drużyna II- II miejsce, IV LO im. Jana Pawła II- III miejsce.

Zawodnicy będą mieli szansę na rewanż już 8 listopada 2018 w Mistrzostwach Szkół Powiatu Łukowskiego, które zostaną rozegrane w Sali Konferencyjnej Starostwa Łukowskiego i UM w Łukowie