W lotniczym kręgu

Zapraszamy na spotkanie z cyklu W LOTNICZYM KRĘGU w poniedziałek 9 marca 2020 r. o godzinie 17.00

Zapraszamy na spotkanie z jednym z najbardziej rozpoznawalnych pilotów akrobacyjnych w Polsce – Arturem Kielakiem, znanym z projektu Xtreme Sky Force- wojskowo-cywilnej formacji akrobacyjnej (akrobacja z samolotem MiG-29, pilotowanym przez płk pil. Piotra Iwaszko i por.  pil. Jacka Stolarka z 23 BLT) oraz Full Force Team (lot z towarzyszeniem samolotu YAK-3u „Czech Ride”, pilotowanym przez Mateusza Stramę).

Akrobacja lotnicza nie jest dla wszystkich.  Podczas lotu osiąga się graniczne punkty wytrzymałości pilota i samolotu: balansowanie na poziomie niemożliwego, osiąganie podczas wykonywania akrobacji powietrznych przeciążenia sięgającego nawet plus-minus 10 g. Pilot akrobacyjny musi wykazać się dużą determinacją, samodyscypliną, doskonałą orientacją w przestrzeni a przede wszystkim musi połączyć własne umiejętności ze zdolnością funkcjonowania w grupie przy pokazach zespołowych. Tego typu latanie to ciągłe przesuwanie własnych granic, samodoskonalenie i wyznaczanie nowych kierunków w akrobacji lotniczej indywidualnej i zespołowej.

Gościem specjalnym spotkania będzie płk pil. Piotr „Kuman” Iwaszko – Zastępca Dowódcy 1 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego, pilot pokazowy na samolocie MiG-29 w projekcie  Fulcrum Solo Display Team oraz Xtreme Sky Force Team  (jako Dowódca 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim), absolwent WSOSP w Dęblinie, pilot pierwszej klasy, instruktor oraz pilot doświadczalny.

Komentowanie wstrzymane