W trakcie wyprzedzania zjechał do rowu i uderzył w drzewo

Policjanci ustalają dokładne okoliczności i przebieg wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na ul. Młynarskiej w Rykach. Kierujący samochodem marki Volvo w trakcie manewru wyprzedzania dostawczego mercedesa zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Z poważnymi obrażeniami został przetransportowany do szpitala. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Apelujemy do wszystkich zmotoryzowanych o rozwagę na drodze.

Wczoraj około godz. 12:30 dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze powiatowej Ryki – Rososz. Na miejsce natychmiast skierował policjantów. Z ich wstępnych ustaleń wynika, że 26-latek z gminy Ryki, który kierował samochodem marki Volvo, w trakcie wykonywania manewru wyprzedzania dostawczego mercedesa zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Mężczyzna z poważnymi obrażeniami został przetransportowany do szpitala w Puławach. 23-latkowi z powiatu lubartowskiego, który kierował mercedesem nic się nie stało. Badanie stanu trzeźwości wykonane przez policjantów wykazało, że obaj kierowcy byli trzeźwi.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia, apelują też do kierowców o rozwagę. Przestrzeganie przepisów prawa o ruchu drogowym i zachowanie ostrożności podczas podróży pozwoli wszystkim bezpiecznie wrócić do domu.

K.S.

Komentowanie wstrzymane