Wór medali dla kickbokserów z Łukowa

Dwa srebrne medale i aż cztery brązowe przywieźli z Mistrzostw Polski Juniorów i Seniorów kickbokserzy KSW Łuków. Turniej ten odbył się w dniach 29-31 marca we Włoszakowicach koło Leszna.

Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów odbyły się w formule light contact (walka ciągła) i pointfighting (walka przerywana). W turnieju wystartowało 12 zawodników z łukowskiej sekcji.

Najtrudniejsza i najbardziej zacięta była rywalizacja w formule light contact juniorów - konkurencji punktowanej we Współzawodnictwie Sportowym Dzieci i Młodzieży. W tej konfrontacji bardzo dobrze wypadli podopieczni trenera Zenona Pawlikowskiego. Łukowscy juniorzy w light contact wywalczyli 4 medale, dwa srebrne i dwa brązowe. Najbliżej zdobycia tytułu była Marta Pawlikowska, która prowadząc na punkty w II rundzie finałowej walki, doznała niegroźnego urazu, po którym lekarz nie pozwolił na kontynuowanie pojedynku.

Dobrze zaprezentowała się  również Kinga Komorowska, która powtórzyła sukces z ubiegłego roku zdobywając srebrny medal oraz Aleksandra Michalak i Brajan Dudziński, którzy wywalczyli brązowe medale.

Miejsca premiowane punktami we współzawodnictwie wywalczyli także Jan Woźniak (5 miejsce) i Martyna Czerepińska (6 miejsce).

Przez eliminacje nie udało się przebrnąć Monice Olszewskiej, Kamilowi Szczygielskiemu, Erykowi Radzio i Sergiejowi Harasiukowi, którzy pomimo ambitnej postawy przegrali pierwsze pojedynki.

Ponadto łukowianie startowali w formule pointfighting juniorów, gdzie Marta Pawlikowska wywalczyła brązowy medal i w formule light contact seniorów, gdzie Sandra Wajszczuk zajęła 3 miejsce, a Jakub Strzyżewski zajął 7 miejsce.

W sumie podopieczni trenera Zenona Pawlikowskiego w tych zawodach wywalczyli 6 medali, w tym 2 srebrne i 4 brązowe. Dla porównania w ubiegłym roku w tej kategorii wiekowej łukowianie wywalczyli tylko jeden medal (srebrny krążek zdobyła wówczas wspomniana wcześniej Kinga Komorowska).