Wypadek z udziałem rowerzysty

Ryccy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w miejscowości Kłoczew. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Volkswagen wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa doprowadzając do zderzenia z rowerzystką. Kierująca rowerem i jej dwuletnie dziecko przewożone w foteliku trafili do szpitala.
Do zdarzenia doszło wczoraj o godzinie 9:00 w miejscowości Kłoczew na drodze powiatowej. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen, 20-letni mieszkaniec powiatu ryckiego wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa doprowadzając do zderzenia z rowerem kierowanym przez 30-letnią mieszkankę powiatu ryckiego. Kierująca rowerem i jej dwuletnie dziecko przewożone w foteliku trafili do szpitala. Zarówno kierujący samochodem jak i rowerzystka byli trzeźwi. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego – piesi oraz kierujący jednośladami, w przeciwieństwie do kierowców i pasażerów samochodów, pozbawieni są ochrony. W konfrontacji z pojazdem, bez względu na okoliczności, dla tej grupy uczestników ruchu wypadki drogowe zawsze kończą się gorzej. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o rozwagę i przestrzeganie elementarnych zasad poruszania się na drogach.

Komentowanie wstrzymane