Wyróżnienie dla Kacpra Siwiaka z ŁOK na konkursie teatralnym

Wyróżnienie dla Kacpra Siwiaka z Łukowskiego Ośrodka Kultury za monodram „Lekcja muzyki” na XXVI edycji konkursu teatralnego SEZON 2017/2018 w Domu Kultury ABC Czechów w Lublinie

26 kwietnia 2018 roku w Domu Kultury ABC Czechów w Lublinie odbył się dzień teatrów młodzieżowych. Jury w składzie Daniel Arbaczewski – aktor Teatru im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie i Jerzy Olszański – muzyk, postanowiło przyznać trzy nagrody i dwa wyróżnienia w kategorii teatrów dziecięcych oraz trzy nagrody i dwa wyróżnienia w kategorii teatrów młodzieżowych.

Jedno z młodzieżowych wyróżnień przypadło Kacprowi Siwiakowi z Łukowskiego Ośrodka Kultury za monodram „Lekcja muzyki”. Kacper ma już za sobą osiągnięcia recytatorskie, jako aktor dopiero debiutuje i od razu w trudnej formie teatralnej jaką jest monodram. Po konsultacjach instruktor ds. recytacji i teatru ŁOK Sławomir Żyłka gratuluje Kacprowi jurorskiego uznania za to, że świadomie wydobywa tragizm i komizm sytuacji, że unosi aktorsko podjęty temat. Stosując adekwatne środki wyrazu – trafione gesty, dobrą dykcję, artykulację, rytm i energię… sprawia, że półgodzinnym samotnym byciem na scenie łukowski debiutant nie zanudza.
A to upoważnia go do podejmowania nowych wyzwań aktorskich. Gratulacje!!!

 

Komentowanie wstrzymane