Z 4 PROMILAMI ZA KIEROWNICĄ

Dziś w nocy policjanci drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Badanie wykazało, że 34-latek z gm. Trojanów znajdował się pod znacznym działaniem alkoholu. W organizmie miał blisko 4 promile. Mężczyzna nie posiadał też przy sobie prawa jazdy, a wcześniej uszkodził znak z oznaczeniem szlaku miejscowych zabytków. 34-latek odpowie za kierowanie samochodem po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości oraz inne wykroczenia, których się dopuścił. Grozi mu do 2 lat pozbawiania wolności.

Dziś w nocy dyżurny komisariatu otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że na ul. Podchorążych kierujący citroenem uderzył w znak z oznaczeniem szlaku miejscowych zabytków i odjechał z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze w międzyczasie otrzymali kolejną informację o opisywanym pojeździe i jego kierowcy. Tym razem już inny świadek informował policję o tym, że kierowca citroena poruszający się w kierunku Stężycy może znajdować się pod działaniem alkoholu. 34-latek z gminy Trojanów wpadł w ręce ryckiej drogówki na ul. Rokickiej. Został poddany badaniu na zawartość alkoholu. Mężczyzna miał w organizmie blisko 4 promile.

Samochód, którym kierował trafił na parking strzeżony. On sam wkrótce stanie przed obliczem sądu i odpowie za kierowanie samochodem po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości oraz uszkodzenie znaku i jazdę bez wymaganych dokumentów.

Nietrzeźwi kierowcy to wciąż duży problem na polskich drogach. Pamiętajmy, że każdy kto wsiada za kierownicę po alkoholu stwarza ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, jak również dla samego siebie. Jeżeli w trakcie kontroli policyjnej urządzenie do badania stanu trzeźwości wykaże stężenie alkoholu w wydychanym powyżej 0,25 mg/l, wówczas mamy do czynienia ze stanem nietrzeźwości. Wszystkim kierowcom przypominamy, że jazda samochodem po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Konsekwencją braku respektowania przepisów w tym zakresie jest również obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów.

 

Źródło: KPP Ryki

Komentowanie wstrzymane