Z kroniki policyjnej

28.04.2018r. BIAŁA PODLASKA,
Policjanci powiadomieni zostali o oszustwie na szkodę mieszkanki Białej Podlaskiej. N/n sprawca za pośrednictwem grupy na portalu internetowym Facebook zamieścił ogłoszenie o sprzedaży telefonu komórkowego marki IPhone 6S 16GB. Pomimo dokonania wpłaty na podany nr rachunku do dnia dzisiejszego nie otrzymała zakupionego telefonu jak też zwrotu pieniędzy.

25.05.2018r. gm. Terespol
Policjanci powiadomieni zostali również o oszustwie na szkodę mieszkanki gm. Terespol. Sprawca, za pośrednictwem portalu internetowego "vinted.pl" oferował do sprzedaży obuwie sportowe m-ki ADIDAS SUPERSTAR, gdzie po otrzymaniu zapłaty przelewem na wskazane konto, zerwał kontakt z kupującą nie wysyłając zakupionego towaru.

04.06.2018r. BIAŁA PODLASKA
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KMP w Białej Podlaskiej, na podstawie informacji własnej, zatrzymali 28-letniego mieszańca Białej Podlaskiej Mężczyzna w miejscu zamieszkania posiadał ponad 13 gram marihuany. Ujawnione środki odurzające zabezpieczono w KMP. Sprawca usłyszał już zarzut.

04.06.2018r godz. 14:50, BIAŁA PODLASKA, ul. ŁOMASKA
Bialscy policjanci ustalają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj około godz. 14:50 na ul. Łomaskiej w Białej Podlaskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że nieznany kierujący samochodem os. kol. szarego, po wykonanym manewrze wyprzedzania 16-letniego rowerzysty, zatrzymał pojazd na jezdni. Kierujący rowerem, wykonał manewr omijania pojazdu z prawej strony, w trakcie którego, został uderzony drzwiami przez wysiadającego pasażera. W wyniku zdarzenia rowerzysta doznał obrażeń ciała. Kierujący pojazdem, jak i pasażer oddalili się z miejsca zdarzenia.

KOMUNIKAT 05.06.2018r.
Policjanci poszukują właściciela pęku kluczy, który znaleziono w dniu 25 maja 2018 roku w rejonie skrzyżowania ulicy Artyleryjskiej z ulicą Reymonta w Białej Podlaskiej. Bliższe informacje pod numerem telefonu (83) 344 83 29 (798 003 602) lub osobiście w Komendzie Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej, ul. Plac Wojska Polskiego 23.

Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej poszukuje właściciela pęku kluczy z zawieszką z napisem „furtka od JP II”. Dość nietypową zgubę znaleziono w godzinach porannych w dniu 25 maja 2018 roku w rejonie skrzyżowania ulicy Artyleryjskiej z ulicą Reymonta w Białej Podlaskiej. Właściciel kluczy proszony jest o kontakt z dzielnicowym sierż. Sylwestrem Smoterem pod numerem telefonu (83) 344 83 29 (798 003 602) lub osobiście w Komendzie Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej, ul. Plac Wojska Polskiego 23.

Nie dały się oszukać!
Już po raz kolejny oszuści chcieli wyłudzić oszczędności od mieszkańców Białej Podlaskiej. Sprawcy dzwoniący na telefony stacjonarne podawali się za policjantów. Informowali o rzekomym wypadku drogowym i konieczności pokrycia strat finansowych. Rozsądne kobiety nie dały wiary ich słowom. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.
Wczoraj po raz kolejny oszuści wyłudzić chcieli pieniądze od mieszkańców miasta. Po południu dyżurny bialskiej komendy powiadomiony został o trzech próbach oszustwa. Z relacji zgłaszających wynikało, że we wszystkich przypadkach sposób postępowania sprawcy był taki sam. Na telefony stacjonarne zadzwonił nieznany mężczyzna podający się za policjanta. Informował on swoje rozmówczynie o tym, że członek ich rodziny spowodował wypadek, gdzie osoba pokrzywdzona jest w stanie krytycznym. Dodawał, że jedyną możliwością uniknięcia długiego więzienia jest przekazanie określonej kwoty pieniędzy na jej leczenie, transport czy też rekompensatę finansową.
Na szczęście, żadna z kobiet z którymi kontaktowali się fałszywi funkcjonariusze, nie uwierzyła telefonicznym rozmówcom i nie dała się oszukać przestępcom. Nikt nie stracił swoich oszczędności. Wszystkie kobiety o podejrzanych rozmowach telefonicznych powiadomiły bialskich policjantów i członków rodziny. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę podczas kontaktów z nieznajomymi.

Pamiętajmy! Przebiegłość i pomysłowość oszustów jest nieograniczona. Apelujemy o ostrożność. Zanim podejmiemy jakiekolwiek kroki upewnijmy się, że dana osoba jest rzeczywiście tym za kogo się podaje. W przypadku, gdy zadzwoni do Nas rzekomy „policjant” opowiadając o prowadzonych akcjach i wiążącej się z tym konieczności wypłat pieniędzy – nie wierzmy jego słowom! O swoich obawach i podejrzeniach jak najszybciej poinformujmy Policję. Policjanci nigdy nie żądają pieniędzy, nie informują również telefonicznie o szczegółach prowadzonych spraw, czy akcji.
Kto rozpoznaje złodziei rowerów?
Policjanci z bialskiej komendy poszukują złodziei rowerów. Sprawcy zostali zarejestrowani przez kamery monitoringu. Osoby, które ich rozpoznają prosimy o kontakt pod nr tel. (83) 344-81-06. Informację można przekazać anonimowo!
Bialscy policjanci wykonują czynności w sprawie kradzieży rowerów, które zaistniały na terenie miasta. W trakcie czynności funkcjonariusze zabezpieczyli monitoring, na którym widać mężczyzn kradnących rowery. Do chwili obecnej nie udało się ustalić ich tożsamości dlatego publikujemy zdjęcia z wizerunkiem. Osoby, które rozpoznają mężczyzn ze zdjęć prosimy o kontakt z policjantem prowadzącym sprawę pod nr tel. (83) 344-81-06. Informację można przekazać anonimowo!

Komentowanie wstrzymane