Zmiana organizacji ruchu w rejonie cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych

Trwa policyjna akcja „Znicz”. Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich, którzy w ciągu najbliższych dni wybiorą się na cmentarze, by odwiedzić groby swoich bliskich. Kierowcy muszą również liczyć się ze zmianami organizacji ruchu, które zostaną wprowadzone w rejonie niektórych cmentarzy. Będą one obowiązywały już od dzisiaj. Apelujemy o rozważną i spokojną jazdę.

W naszym regionie nie przewidujemy dużych zmian w organizacji ruchu drogowego. Schemat sprawdzony w latach poprzednich będzie obowiązywał również w tym roku.

Jak co roku pojawią się znaki zakazu zatrzymywania się przy starym cmentarzu w centrum Białej Podlaskiej, czyli na ulicach Nowej, Janowskiej. Na krajowej „2” na wysokości nowego bialskiego cmentarza ustawione zostaną znaki ograniczające prędkość do 50 km/h. Będą one obowiązywały od 31 października do 5 listopada. Otworzony zostanie również drugi wjazd na ul. Cmentarną – od strony ul. Ekologicznej. Od tej ulicy będą m.in. wjeżdżały autobusy komunikacji miejskiej, a ich tymczasowy przystanek będzie na ul. Cmentarnej, nie będą one bowiem dojeżdżały do parkingu przy samym cmentarzu.
By ułatwić przejazd i zapewnić bezpieczeństwo odwiedzającym groby bliskich, na drogach krajowych przy cmentarzach pojawią się także znaki ostrzegające o zbliżaniu się do cmentarzy i zakazy zatrzymywania na wyznaczonym odcinku po przeciwnej stronie drogi niż cmentarz. Ustawiono także znaki informujące o zakazie handlu w obrębie pasa drogowego w sąsiedztwie cmentarzy. Oprócz cmentarza bialskiego przy „krajówce” znajduje się również cmentarz w Wisznicach oraz Wólce Dobryńskiej.

Znaków zakazu zatrzymywania się należy się również spodziewana drodze wojewódzkiej nr 812 - na wysokości cmentarza w miejscowości Rossosz.

Komentowanie wstrzymane