Pierwszy dzień wiosny w bialskiej komendzie

Pierwszy dzień wiosny w bialskiej komendzie
Z okazji pierwszego dnia wiosny policjanci z Białej Podlaskiej zorganizowali Dzień Otwarty Komendy. Chętnych było tak wielu, że wizyty uczniów i przedszkolaków trwały przez cały dzień. Uczestnicy mieli możliwość zwiedzenia budynku komendy. Zapoznali się także z codzienną pracą mundurowych i ich wyposażeniem do służby. Mogli również przymierzyć policyjne "gadżety" i usiąść za kierownicą radiowozu.
Wczoraj przez cały dzień w bialskiej komendzie słychać było gwar i śmiech małych gości. Z okazji pierwszego dnia wiosny policjanci przygotowali dla dzieci powiatu bialskiego Dzień Otwarty Komendy. Najmłodsi uczniowie szkół podstawowych i wychowankowie przedszkoli mieli okazję zwiedzić bialską jednostkę. Z zaproszenia skorzystało ponad sto sześćdziesięcioro dzieci, które zostały oprowadzone po budynku przez funkcjonariuszy Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej  Nieletnich i Patologii.
Poza zwiedzaniem komendy na uczestników czekało mnóstwo innych atrakcji. Dowiedzieli się jak wygląda codzienna praca funkcjonariuszy. Mogli również obejrzeć wykorzystywany przez nich sprzęt oraz przymierzyć niektóre jego elementy. Szczególną atrakcją była możliwość obejrzenia broni białej oraz pochodzącej z okresu II Wojny Światowej. Wiele emocji przyniosła także możliwość obejrzenia policyjnych pojazdów. Każde dziecko chciało usiąść za kierownicą radiowozu i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
Podczas prowadzonych spotkań z dziećmi nie zabrakło także rozmów o ich bezpieczeństwie. Wczorajsze spotkanie na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

Komentowanie wstrzymane