Blisko – Ucieczka z Domu Pomocy Społecznej w Ryżkach

Blisko – Niskie ceny owoców

Susza i zbyt niskie ceny skupu owoców miękkich to główne czynniki, które spowodowały że sadownicy z powiatu łukowskiego zaczęli się zastanawiać nad swoją przyszłością.
Mehr lesen

Blisko: Pomóżmy Pani Janinie

Niejednokrotnie udowodnili państwo, że los ludzi potrzebujących nie jest wam obojętny. Tym razem naszej pomocy potrzebuje pani Janina, w kilka chwil pożar strawił cały jej dobytek.
Mehr lesen

Blisko: Co i gdzie kupujemy

Ceny produktów pierwszej potrzeby rosną, ale nie wpływa to na ilość robionych przez nas zakupów. Sprawdziliśmy zatem gdzie i w co zaopatrują się łukowianie na święta.
Mehr lesen

Blisko: Sezon zachorowań

Ból głowy, zatkany nos, ogólne osłabienie. Te i podobne dolegliwości towarzyszą nam niemal każdą zimą. Państwowy Zakład Higieny wraz Wojewódzkimi Stacjami Sanitano-Epidemiologicznymi najwięcej zachorowań na grypę czy też przeziębienie odnotowuje w okresie od stycznia do marca.
Mehr lesen

Blisko: Pomoc dla Amelki

Ma niespełna 2 latka. Jest energiczna i zawsze uśmiechnięta. To Amelka z gminy Wiśniew. Pilnie potrzebuje naszego wsparcia, aby w przyszłości móc normalnie funkcjonować. Amelkę możemy wesprzeć poprzez: - stronę www.siepomaga.pl/ratujemyamelke - przekazując 1% podatku (KRS 0000186434, Amelia Chybowska - Subkonto 275/C)
Mehr lesen

Blisko: Znikające herby

Płaskorzeźby przedstawiające herby wszystkich gmin powiatu łukowskiego zdobią ścianę sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Łukowie od przeszło roku. Ku zaskoczeniu wszystkich, dwa z nich raptem zniknęły z Sali konferencyjnej.
Mehr lesen

Blisko: Co z bezdomnymi Łukowianami?

W Polsce blisko 33 500 osób żyje na ulicy. W samym Lublinie doliczono się prawie 300 bezdomnych. W Łukowie choć liczba takich osób jest nieporównywalnie niższa, problem jest równie poważny i trudny do zniwelowania.
Mehr lesen

Blisko: Zdążyć z pomocą

Bartuś to 15-miesięczny chłopczyk, który mimo młodego wieku przeżył więcej niż niejeden dorosły człowiek. Pomóżmy mu w walce o zdrowie! http://www.pomagam.pl/bartoszek/ https://www.facebook.com/groups/498575530499265/
Mehr lesen

Blisko: Teodozja Nowak

Teodozja Nowak to 88-letnia rodowita mieszkanka dęblińskiego osiedla Masów. Przed kamerą opowiada o swoim życiu i dawnym Masowie.
Mehr lesen

Blisko: Wielkie nieporozumienie

Jan Janusz Jastrzębski planował na 10 kwietna duże uroczystości w  Zespole  Szkolno-Przedszkolnym  w Zarzeczu Łukowskim. Patronatem imprezę miał objąć prezydent Andrzej Duda. Już wiemy że uroczystości w Zarzeczu Łukowskim wg. koncepcji Jana Janusza Jastrzebskiego nie odbędą się.
Mehr lesen

Blisko: Jak dobrze mieć sąsiada

Mieszkańcy bloku przy ulicy Kościuszki w Białej Podlaskiej nie chcieli dłużej czekać z remontem swojej klatki schodowej. Po krótkiej naradzie, sami przystąpili do działania, dając dobry przykład sąsiedzkiej solidarności.
Mehr lesen

Blisko: Pożar domu w Radoryżu Smolanym

W środę 10 sierpnia spłonął dom. Jego mieszkańcy zostali bez dachu nad głową. Potrzebna jest pomoc. Uruchomiono specjalne konto, poprzez które można wpłacać darowizny: 70 9203 0002 0005 6401 3000 0040 RADORYŻ SMOLANY 54, 21-470 KRZYWDA w tytule przelewu należy wpisać "POMOC NA ODBUDOWĘ DOMU". Za wszelką już okazaną pomoc serdecznie wszystkim dziękujemy!
Mehr lesen

Blisko: Niepewność

Czy można zrujnować rodzinę w imię zasad? Reportaż o dylemacie moralnym, przed którym stanęli łukowscy radni miejscy.
Mehr lesen

Blisko: Łukowski przylądek

Odwiedziliśmy Powiatowy Ośrodek Wsparcia "PRZYLĄDEK". Jest to placówka dziennego pobytu dla osób z zaburzeniami psychicznymi z terenu powiatu łukowskiego.
Mehr lesen

Blisko: Rok Henryka Sienkiewicza

Rok Sienkiewicza to okazja na promocję powiatu łukowskiego, która szybko może się nie powtórzyć. Zdają sobie z tego sprawę urzędnicy i władze muzeum w Woli Okrzejskiej.
Mehr lesen

Powrót broni do muzeum

Informujemy, że broń która została zajęta przez policje 20.02.2015 r. wróciła już do Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej. Zapraszamy na realizację.
Mehr lesen

32-latek stracił dach nad głową

Janusz Ludwiczak z Wojcieszkowa stracił dach nad głową. 20 sierpnia spłonął drewniany dom, który 32-latek odziedziczył po prababci.  Poszkodowany potrzebuje pomocy...
Mehr lesen

Czy pszczoły wyginą?

W ostatnich latach naukowcy i pszczelarze coraz bardziej zwracają uwagę na problem masowego wymierania pszczół. Czy rzeczywiście jest się czego obawiać?
Mehr lesen

Nowe oblicze Muzeum Sienkiewicza?

Czy Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej zyska nowy blask? Jeżeli dojdą do skutku plany jego modernizacji, placówka będzie mogła stać się prawdziwą perełką na turystycznej mapie Lubelszczyzny!
Mehr lesen