I Etap VII Plebiscytu Kryształowych Magnesów – Zestawienie tekstowe

I Etap  

VII Plebiscytu Kryształowych Magnesów

 

 Zapraszamy do Głosowania!

(koszt jednego SMS: 1,23 zł brutto)

 

 

 

ZESTAWIENIE NOMINACJI - LISTA TEKSTOWA

I. OSOBOWOŚĆ

1) Ewelina Kalinowska

SMS o treści MAGNESTV.1 pod numer 7148

Uzasadnienie: Założycielka grupy na Facebook: Wspieramy Joannę Łupińską (Atkonis). Celem grupy jest zbieranie środków finansowych na leczenie Joanny, by ratować jej życie.

 

2) Piotr Wróbel

SMS o treści MAGNESTV.2 pod numer 7148

Uzasadnienie: Za szlachetną postawę, jako wolontariusz od wielu lat pomaga ludziom, zawsze uczynny i bezinteresowny. Mało takich ludzi jak on.

 

3) Sierż. Szt. Krzysztof Misiak i St. Sierż. Radosław Ochmański z Łukowskiej Komendy Policji

SMS o treści MAGNESTV.3 pod numer 7148

Uzasadnienie: Za skuteczną reanimację nieprzytomnego mężczyzny, który próbował popełnić samobóstwo. Policjanci, do czasu przyjazdu karetki pogotowia, opiekowali się mężczyzną i kontrolowali jego funkcje życiowe.

 

4) Dominika Jeżewska - Pani Łuska

SMS o treści MAGNESTV.4 pod numer 7148

Uzasadnienie: Dominika od wielu lat choruje na łuszczycę, w mediach społecznościowych tworzy społeczność, która jest ogromnym wsparciem dla wielu chorych na łuszczycę.
Zaraża optymizmem i radzi jak "zaprzyjaźnić się" z tą trudną chorobą.

 

5) Mirosław Liwiński - Prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi "Ostoja" w Łukowie

SMS o treści MAGNESTV.5 pod numer 7148

Uzasadnienie: Mirosław Liwinski - społecznik i dobroczyńca zaangażowany w promowanie idei krwiodawstwa. Organizator wielu terenowych akcji poboru krwi w powiecie łukowskim, honorowy dawca krwi, Prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi OSTOJA w Łukowie.

 

6) Ela Wiśniewska i Magda Stusińska

SMS o treści MAGNESTV.6 pod numer 7148

Uzasadnienie: Założycielki grupy na Facebook: Pomocny Łuków - zbiórki charytatywne. Grupa ma charakter lokalny i ma szczytny cel: niesienie pomocy potrzebujacym, poprzez wystawianie na licytację przedmiotów i usług. Cieszy się ogromną popularnością.

 

7) Anna Stolarczuk

SMS o treści MAGNESTV.7 pod numer 7148

Uzasadnienie:Za niezwykłą pasję, którą wkłada w pracę charytatywną na rzecz osób chorych, ofiar przemocy czy budowę pierwszego w Polsce Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem. Akcje charytatywne łączy ze wspaniałymi eventami: Dance With Me - zatańcz ze mną, pokazy mody: Być Kobietą, Witajcie w Naszej Bajce, film dokumentalny: #MyKobiety oraz wiele innych. Autorka publikacji o problemach społecznych.

 

8) Zofia Kamola

SMS o treści MAGNESTV.8 pod numer 7148

Uzasadnienie: Poetka, która spełnia się twórczo wydając kolejne tomiki poezji. Propagatorka twórczości artystów z różnych stron Polski, promując ich dorobek w klubie Kamena. Niezwykła nauczycielka, która uczy wrażliwości na sztukę w każdej postaci.

 

9) Gen. Jarosław Gromadziński - Honorowy Obywatel Gminy Adamów, Dowódca Żelaznej Dywizji

SMS o treści MAGNESTV.9 pod numer 7148

Uzasadnienie: Dzięki współpracy z jednostką podległą Generałowi Gromadzińskiemu zorganizowano szereg wydarzeń i uroczystości rocznicowych, które zarówno w kraju i za granicą promowały Gminę Adamów i Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej. Współpraca gminy, pułków kawaleryjskich i wojska, dzięki przychylności Generała, zaowocowała powstaniem filmu: "Ostatni bój". Niewątpliwie Gmina Adamów, w osobie gen. Gromadzińskiego, ma niezawodnego przyjaciela.

 

10) Artur Rychta

SMS o treści MAGNESTV.10 pod numer 7148

Uzasadnienie: Młody, ambitny i utalentowany człowiek, autor dwóch wystaw fotografii, nieustannie pracuje nad swoim talentem. Jest bardzo dobrym człowiekiem, nikomu nie odmawia pomocy, zawsze daje od siebie 101%.

 

11) Tomasz Ciężki

SMS o treści MAGNESTV.11 pod numer 7148

Uzasadnienie: Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywdzie. Pomysłowy, nietuzinkowy człowiek, który potrafił zrewolucjonizować Ośrodek Pomocy w Krzywdzie, by praca stała się pasją i celem. Ma na swoim koncie wiele sukcesów w dziedzinie pomocy społecznej, czego dowodem są liczne nagrody i wyróżnienia. Jest osobą, która nie zabiega o aplauz, uznanie czy honory, a swoje działania podejmuje z autentycznej potrzeby do działania.

 

12) Anna Chwałek

SMS o treści MAGNESTV.12 pod numer 7148

Uzasadnienie:Założycielka i Prezes Stowarzyszenia Wspólny Świat, od wielu lat niesie pomoc dla osób z autyzmem i ich rodzin. Dzięki stowarzyszeniu działa ośrodek diagnozy i terapii dla osób z autyzmem, przedszkole i szkoła podstawowa dla dzieci autystycznych. "Budownicza" Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem

 

13) Zenon Pawlikowski

SMS o treści MAGNESTV.13 pod numer 7148

Uzasadnienie: Wieloletni trener i promotor sportów walki, pracuje z najmłodszymi dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.Trener Kadry Narodowej Polskiego Związku Kickboxingu, koordynator i organizator Festiwalu Sportu i Zdrowia w ramach, którego organizowany jest Turniej Pierwszego Kroku w Kickboxingu. Jego podopieczni odnoszą sukcesy w Polsce i na arenie międzynarodowej.

 

14) Jarosław Michaluk

SMS o treści MAGNESTV.14 pod numer 7148

Uzasadnienie: Prezes Bialskopodlaskiego Stowarzyszenia Jazzowego, muzyk i kompozytor. Organizator Podlasie Jazz Festiwal, który od 18 lat gości w Białej Podlaskiej największe gwiazdy jazzu.

II. INSTYTUCJA

15) Klub Honorowych Dawców Krwi "Ostoja" w Łukowie

SMS o treści MAGNESTV.15 pod numer 7148

Uzasadnienie: Klub działa bezinteresownie, przez ok. półtora roku pozyskano prawie 100 nowych krwiodawców, zorganizowano wiele akcji poboru krwi, co zapewne uratowało życie wielu osobom. Członkowie klubu również regularnie oddają bezcenny dar życia: KREW.

 

16) Koło Gospodyń Wiejskich „Kumpele” z Gręzówki

SMS o treści MAGNESTV.16 pod numer 7148

Uzasadnienie: Organizują ciekawe wydarzenia, które integrują lokalną społeczność, kultywują tradycje ludowe, odnoszą sukcesy, jako śpiewający zespół ludowy na festiwalach w całej Polsce.

 

17) Lokalna Grupa Działania „RAZEM KU LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI”

SMS o treści MAGNESTV.17 pod numer 7148

Uzasadnienie: Stowarzyszenie aktywizuje ludzi z obszarów wiejskich w powiecie łukowskim, dzięki czemu te tereny mają szansę na szybszy rozwój.

 

18) Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łukowskiej 

SMS o treści MAGNESTV.18 pod numer 7148

Uzasadnienie: Towarzystwo z tradycjami, stoi na straży historii Ziemi Łukowskiej, propaguje ważne wydarzenia, jakie miały miejsce w przeszłości i wznowiło druk "Zeszytów Łukowskich".

 

19) Grupa teatralna „TŁOK”

SMS o treści MAGNESTV.19 pod numer 7148

Uzasadnienie:  Pasjonaci, którzy swój prywatny czas poświęcają na obcowanie z teatrem, w ich repertuarze są ambitne sztuki, które cieszą się wśród widzów wielkim uznaniem.

 

20) Biegacze Pomagacze

SMS o treści MAGNESTV.20 pod numer 7148

Uzasadnienie: Charytatywna grupa biegowa działająca w ramach Fundacji Cegiełkowo Pasja i Pomoc, której celem jest m.in. niesienie pomocy dla chorych i niepełnosprawnych dzieci. Łączą działalność charytatywną ze szlachetnym sportem, jakim jest bieganie

 

21) Stowarzyszenie Nasze Dziedzictwo

SMS o treści MAGNESTV.21 pod numer 7148

Uzasadnienie: Za ratowanie historii regionu łukowskiego poprzez renowację pomników i nagrobków ważnych ze względu na ich wartość historyczną oraz artystyczną

 

22) Kreatywne Kobiety

SMS o treści MAGNESTV.22 pod numer 7148

Uzasadnienie: Kobiety, które obok życia rodzinnego i zawodowego, znajdują czas, by bezinteresownie organizować dla społeczności Ziemi Łukowskiej eventy, które edukują, integrują i promują przedsiębiorczość. Pobudzają do działania i kreatywności innych ludzi. Mimo własnych trosk, zawsze znajdują czas i energię, by nieść pomoc potrzebującym

 

23) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Mieczysława Karłowicza
w Łukowie

SMS o treści MAGNESTV.23 pod numer 7148

Uzasadnienie: Za rozwijanie dziecięcych talentów muzycznych, za osiągnięcia uczniów na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych

 

24) Pomocny Łuków - zbiórki charytatywne

SMS o treści MAGNESTV.24 pod numer 7148

Uzasadnienie: Grupa założona na Facebook dla osób z regionu Łukowa. Cieszy się ogromną popularnością, gdyż daje możliwość wystawiania na licytację różnorodnych przedmiotów, by zbierać fundusze, zwykle na leczenie i ratowanie ludzkiego życia

 

25) Muzeum czynu bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej

SMS o treści MAGNESTV.25 pod numer 7148

Uzasadnienie: Za organizację obchodów 80 rocznicy ostatniej bitwy polskiej kampanii jesiennej 1939 r. pod Kockiem, Serokomlą i Wolą Gułowską: BITWA O HONOR 80. Obchody obfitowały w dużą ilość niezwykle ciekawych i ważnych wydarzeń, m.in. premiera filmu "Ostatni bój", nadanie imienia gen. Franciszka Kleeberga 19 Brygadzie Zmechanizowanej z Lublina, odznaczenie weteranów, którzy przekroczyli setne urodziny, defilada z udziałem Rosomaków i Leopardów.

 

26) Stowarzyszenie Motocyklowe Bears Riders z Łukowa

SMS o treści MAGNESTV.26 pod numer 7148

Uzasadnienie: Za liczne inicjatywy charytatywne, które stały się już tradycją. Za wrażliwość na ludzką krzywdę i bezinteresowną pomoc niesioną potrzebującym ludziom.

 

27) Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej „Łukowiacy”

SMS o treści MAGNESTV.27 pod numer 7148

Uzasadnienie: Grupa uchodząca za wizytówkę Łukowa i Ziemi Łukowskiej, która w 2019 roku obchodziła 20-lecie istnienia. Przez dwie dekady przebyli ponad 60 tys. km i zagrali ponad 300 koncertów w różnych częściach Polski i za granicą, zdobywając nagrody i wyróżnienia. Na przestrzeni lat w zespole śpiewało i tańczyło ponad 1000 osób. Grupa działa przy ŁOK, a oprócz samorządu wspierają ją także wolontariusze.

 

28) Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie

SMS o treści MAGNESTV.28 pod numer 7148

Uzasadnienie: Od roku 1975 upowszechnia kulturę fizyczną i sport w Łukowie, organizuje cykliczne imprezy sportowe i rekreacyjne, wspiera oddolne inicjatywy społeczne współpracując z organizacjami pozarządowymi, administruje obiektami sportowymi m.in. zalewem Zimna Woda, pływalnią letnią „Delfin”, pływalnią krytą „Delfinek”, stadionem miejskim, boiskami treningowymi i „Orlikami”

 

29) Miejski Dom Kultury w Dęblinie

SMS o treści MAGNESTV.29 pod numer 7148

Uzasadnienie: Dom kultury systematycznie realizuje działania kulturalne na terenie Miasta Dęblin od ponad 40 lat. Oferuje mnóstwo zajęć artystycznych dla dzieci, młodzieży, dorosłych oraz seniorów. Rok rocznie przybywają kolejne formy zajęć co oznacza, że placówka jest elastyczna i odpowiada na zapotrzebowania środowiska.

III. ROZRYWKA

30) Metamorfoza Idealna

SMS o treści MAGNESTV.30 pod numer 7148

Uzasadnienie: Show, w którym znani i lubiani goście z Białej Podlaskiej podejmują wyzwanie pełnej metamorfozy i wcielenia się w ikonę świata muzyki. Widowisko ma charakter koncertu charytatywnego, uczestnicy walczą o „ZŁOTĄ MASKĘ” oraz o pieniądze na wybrany przez siebie szczytny cel.
Organizatorzy: Damian Trzpil, Cezary Kirczuk, Maria Kwitek i Anna Stolarczuk - Biała Podlaska.

 

31)  Wystawa fotografii Marka Króla: "W podróży" w ŁOK

SMS o treści MAGNESTV.31 pod numer 7148

Uzasadnienie: Wystawa, która zrobiła na widzach ogromne wrażenie, fotografie z wielu stron świata zachwycają różnorodnością krajobrazów i portretowanych ludzi.

 

32)  Wystawa obrazów Pauliny Smyk-Kaczor: "Oni" w ŁOK

SMS o treści MAGNESTV.32 pod numer 7148

Uzasadnienie: Malarstwo przedstawiające nieoczywiste i ekspresyjne portrety, inspirowane emocjami zatrzymanymi w kadrach fotografii, przy użyciu różnorodnych technik.

 

33)  Spektakl: „Polowanie na Lisa” wystawiony przez grupę teatralną "Tłok"

SMS o treści MAGNESTV.33 pod numer 7148

Uzasadnienie: Spektakularny sukces teatralnej grupy amatorów, którzy sztukę Sławomira Mrożka wystawili w wielkim stylu.

 

34) Monodram „Diabeł” w wykonaniu Kacpra Siwiaka   

SMS o treści MAGNESTV.34 pod numer 7148

Uzasadnienie: Wykonanie na najwyższym poziomie, młody artysta jak zwykle stanął na wysokości zadania i zaprezentował widzom całą paletę swych możliwości.

 

35) Monodram „Dziewczynka w kółeczku” w wykonaniu Emilii Orzeł

SMS o treści MAGNESTV.35 pod numer 7148

Uzasadnienie: Oryginalnie zainscenizowana adaptacja powieści Susanny Kaysen. Intrygująca gra aktorska, nie można pozostać obojętnym.

 

36) Grupa Artystyczna "Ultrafiolet" - MDK Dęblin 

SMS o treści MAGNESTV.36 pod numer 7148

Uzasadnienie: Grupa zrzesza kobiety, którę chcą rozwijać się artystycznie, pasjonują się sztuką i rękodziełem. Spotkania zaowocowały przyjaźnią i są odskocznią od problemów i codziennych obowiązków. Warsztaty prowadzi instruktor Anna Krawczak w Miejskim Domu Kultury w Dęblinie.

 

37) Poezjo-muzyka ,,Na skrzydłach amora" Zofii Kamoli 

SMS o treści MAGNESTV.37 pod numer 7148

Uzasadnienie: Spotkania autorskie z poetką, które zaskakują bogactwem wrażeń. Obok poezji można podziwiać taniec i muzykę, a wszystko razem tworzy niezwykły efekt.

 

IV. SPORT

38) Marta Pawlikowska - KSW Łuków

SMS o treści MAGNESTV.38 pod numer 7148

Uzasadnienie: Aktualna Mistrzyni Europy w kickboxingu w kategorii juniorów w formule full contact, złota medalistka Mistrzostw Polski w kickboxingu kategorii juniorów w formule full contact.

 

39) Jata Race

SMS o treści MAGNESTV.39 pod numer 7148

Uzasadnienie: Dobrze zaplanowany i świetnie zorganizowany bieg przełajowo-przeszkodowy. Organizatorzy, wykorzysując naturalne ukształtowanie Rezerwaju Jata, przygotowali wiele przeszkód dla Uczestnikó w różnych grupach wiekowych.

 

40) VIII Półmaraton Tradycji w Lesie Gułowskim

SMS o treści MAGNESTV.40 pod numer 7148

Uzasadnienie: Półmaraton zorganizowany przez Klub Biegacza V-Max Adamów. Trasa maratonu prowadziła leśnymi drogami o znaczeniu historycznym, związanym z Powstaniem Styczniowym, unitami podlaskimi, walkami kleeberczykowskimi i partyzantką. Program obejmował bieg główny na dystansie 21km, bieg na dystansie 5km oraz marsz Nordic Walking na dystansie 5km. Tegoroczna edycja upamiętniała 80 rocznicę bohaterskich walk za wolną Ojczyznę podczas ostatniej bitwy kampanii polskiej 1939r.

 

41)  Łukasz Ławecki
zawodnik Sekcji Podnoszenia Ciężarów, Orlęta Łuków

SMS o treści MAGNESTV.41 pod numer 7148

Uzasadnienie: Dwukrotny brązowy medalista Mistrzostw Polski Seniorów w roku 2018 i 2019. Jest jedynym przedstawicielem sportu olimpijskiego z Łukowa i powiatu łukowskiego, który wywalczył medal Mistrzostw Polski Seniorów.

 

42)  Cezary Miszta

SMS o treści MAGNESTV.42 pod numer 7148

Uzasadnienie: Cezary Miszta - grający na pozycji bramkarza wychowanek klubu sportowego AMPlus Łuków, reprezentujący barwy I-ligowego Zagłębia Sosnowiec oraz występującej w piłkarskiej Ekstraklasie Legii Warszawa - za osiągnięcia sportowe i promocję miasta.

 

43) Dariusz Trębicki

SMS o treści MAGNESTV.43 pod numer 7148

Uzasadnienie: Prezes Klubu Biegacza "Biała Biega" - za propagowanie biegania, zdrowego stylu życia i organizację corocznych pikników biegowych bijących rekordy popularności.

 

44) Orlęta Łuków

SMS o treści MAGNESTV.44 pod numer 7148

Uzasadnienie: Za to, że nie zniknęły ze sportowej mapy Polski i z miesiąca na miesiąc lecą coraz wyżej!

 

45) Huragan Międzyrzec

SMS o treści MAGNESTV.45 pod numer 7148

Uzasadnienie: Za awans i dobre występy w IV lidze.

 

46)  Paweł Teter

SMS o treści MAGNESTV.46 pod numer 7148

Uzasadnienie: Obrona tytułu w II edycji Biegu Kolarskiego o Puchar Henryka Sienkiewicza. Otrzymał tytuł mistrzowski na 100-kilometrowym dystansie w kategorii „PRO”.

 

47) Bizon Jeleniec

SMS o treści MAGNESTV.47 pod numer 7148

Uzasadnienie: Za grę w finale Pucharu Polski BOZPN przeciwko Orlętom Radzyń Podlaski.

 

48) Przemysław Tryboń

SMS o treści MAGNESTV.48 pod numer 7148

Uzasadnienie: Za utrzymanie się w lidze okręgowej z drużyną Bad Boys Zastawie.

 

49)  Bartłomiej Bedeniczuk

SMS o treści MAGNESTV.49 pod numer 7148

Uzasadnienie: Zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce w skoku wzwyż.

 

50) Patrycja Waszczuk

SMS o treści MAGNESTV.50 pod numer 7148

Uzasadnienie: Wywałczyła złoto na Mistrzostwach Europy Juniorów w Szachach Klasycznych.

 

51) Piotr Kisiel

SMS o treści MAGNESTV.51 pod numer 7148

Uzasadnienie: Za sukcesy w grze w warcaby i zdobycie złota na II Mistrzostwach Polski w warcaby stupolowe kobiet i mężczyzn.

 

52) Bieg Kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza

SMS o treści MAGNESTV.52 pod numer 7148

Uzasadnienie: Wyścig kolarski dla amatorów, trasa przebiega malowniczymi szosami Gminy Krzywda w miejscu urodzenia Noblisty, co jest nawiązaniem do zamiłowania Henryka Sienkiewicza do cyklizmu. W trakcie wyścigu organizowany jest piknik z lokalnymi potrawami przygotowanymi przez Koła Gospodyń Wiejskich. Wydarzenie zdobyło uznanie i nagrody wśród osobistości świata kolarskiego.

 

53) Bezpieczny Minipeleton 2019 w Łukowie

SMS o treści MAGNESTV.53 pod numer 7148

Uzasadnienie: Zawody rowerowe zorganizowane dla najmłodszych mieszkańców Łukowa z okazji Dnia Dziecka, ścieżkami parku miejskiego w Łukowie. Ideą zawodów jest propagowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W tym roku wystartowało ponad 50 zawodników i wszyscy okazali się zwycięzcami.

 

54) Bezpieczny Peleton 2019

SMS o treści MAGNESTV.54 pod numer 7148

Uzasadnienie: Wrześniowa impreza rowerowa zorganizowana w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, w której wzięło udział 230 osób. Rowerzyści wyposażeni w kamizelki odblaskowe przejechali 13-kilometrową trasę ulicami Łukowa, a następnie spotkali się na pikniku integracyjnym, gdzie organizatorzy zapewnili atrakcje i nagrody

 

55) Weronika Zielińska

SMS o treści MAGNESTV.55 pod numer 7148

Uzasadnienie: Za imponujący i nieustanny rozwój w podnoszeniu ciężarów oraz liczne osiągnięcia na szczeblu krajowym i międzynarodowym. Poza byciem świetną zawodniczką Weronika jest również dobrą przyjaciółką, nigdy nie odmawia pomocy oraz propaguje zdrowy styl życia.

V. WYDARZENIE

56) Ogólnopolski Zlot Motocyklowy Bears Riders Łuków 2019

SMS o treści MAGNESTV.56 pod numer 7148

Uzasadnienie: Duża plenerowa impreza zorganizowana podczas Dni Łukowa 2019 przez Girls Riders oraz Bears Riders. Wspaniałe pokazy, atrakcje i koncerty zrobiły wrażenie na motocyklistach i mieszkańcach Łukowa.

 

57) "My Kobiety" - film autorstwa Anny Stolarczuk

SMS o treści MAGNESTV.57 pod numer 7148

Uzasadnienie: Film dokumentalny #MyKobiety w reż. Anny Stolarczuk - autorski projekt na skalę ogólnopolską. Biorą w nim udział trzy pokolenia kobiet, można posłuchać ich przemyśleń i zaobserwować zmieniający się wraz z wiekiem światopogląd. Jest to projekt, który można podsumować jednym zdaniem: dla kobiet, z kobietami, o kobietach.

 

58) Jubileusz 20 lecia Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej "Łukowiacy"

SMS o treści MAGNESTV.58 pod numer 7148

Uzasadnienie: „Łukowiacy” to wizytówka Ziemi Łukowskiej, która rozsławia nasz region w kraju i za granicą. Koncert jubileuszowy obejrzało ponad 1300 osób. Na scenie tańczyli obecni członkowie zespołu, a także absolwenci, występ zakończył premierowy pokaz tańców i przyśpiewek Lachów Sądeckich w wykonaniu najstarszej grupy, przygotowany specjalnie na tę okazję.

 

59) Kobieca Niedziela - Targi, Relaks, Zakupy

SMS o treści MAGNESTV.59 pod numer 7148

Uzasadnienie: Event zorganizowany z myślą o kobietach, to okazja do poznania osób, które zajmują się czymś interesującym, dostarczają wyjątkowe produkty lub usługi. Na każdą edycję targów zapraszani są wystawcy z różnych obszarów i dziedzin, aby każda kobieta, która odwiedzi Kobiecą Niedzielę miło spędziła czas i zyskała nową, pozytywną energię do działania.

 

60) Ogólnopolski Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Wesołe Nutki”

SMS o treści MAGNESTV.60 pod numer 7148

Uzasadnienie: Wydarzenie, które od lat promuje działalność artystyczną dzieci i młodzieży z Łukowa i powiatu łukowskiego. Umożliwia twórczą konfrontację i cieszy się ogromną popularnością, dlatego zasługuje na wyróżnienie.

 

61) Łukowska Moc Kultury w Łukowskim Ośrodku Kultury

SMS o treści MAGNESTV.61 pod numer 7148

Uzasadnienie: Coroczne wydarzenie kulturalne, które daje możliwość obcowania ze sztuką w każdym jej wymiarze: koncerty, spektakle teatralne, recytacje, konkursy, wystawy i wiele innych. To świetnie przygotowana uczta artystyczna, która zaspokaja różnorodne gusta i oczekiwania.

 

62) 100-lecie Szkoły Podstawowej w Gołaszynie

SMS o treści MAGNESTV.62 pod numer 7148

Uzasadnienie: Szkoła, która przetrwała dzięki zaangażowaniu dyrekcji, nauczycieli oraz mieszkańców Gołaszyna, którzy nie tylko dbają o wykształcenie swoich dzieci, ale również w trudnych czasach i wbrew wszelkim przeciwnościom, dzięki swej hojności i gospodarności przyczynili się do przetrwania szkoły.

 

63) Test wiedzy z historii Łukowa: "Poznaj swoje miasto"

SMS o treści MAGNESTV.63 pod numer 7148

Uzasadnienie: Stowarzyszenie Alternatywa dla Łukowa już po raz czwarty zorganizowało wydarzenie, które ma na celu propagowanie znajomości niemal 800-letniej historii swojej małej ojczyzny wśród mieszkańców Łukowa.

 

64) Targi Kreatywnych Kobiet

SMS o treści MAGNESTV.64 pod numer 7148

Uzasadnienie: Impreza cykliczna, dzięki której mieszkańcy z Łukowa i okolic mogą poznać wyroby i usługi lokalnych przedsiębiorców i pasjonatów. To wydarzenie o ogromnej wadze gdyż promuje regionalne produkty i małe firmy rodzinne. Targom towarzyszą również atrakcje dla dzieci i dorosłych.

 

65) Otwarcie kompleksu rekreacyjno-edukacyjnego "Amonit" w Klimkach

SMS o treści MAGNESTV.65 pod numer 7148

Uzasadnienie: Gmina Łuków zagospodarowała nielegalne wysypisko śmieci i utworzyła leśny kompleks rekreacyjno – edukacyjny "Amonit" jako miejsce gdzie można się dobrze bawić i jednocześnie poznawać geologiczną historię tego terenu.

 

66) Zbiórka pieniędzy na wesele dla Super Wolontariusza Piotra Wróbla z Łukowa

SMS o treści MAGNESTV.66 pod numer 7148

Uzasadnienie: Zbiórka pieniędzy zorganizowana przez Agnieszkę Nitkę, która pracuje na rzecz Fundacji Znajdź Pomoc. Akcja odniosła wielki sukces, gdyż zebrana kwota jest znacznie wyższa od oczekiwań niepełnosprawnego wolontariusza, który tym razem potrzebował wsparcia w tak ważnej dla siebie sprawie.

 

67) Premiera filmu "Ostatni bój"

SMS o treści MAGNESTV.67 pod numer 7148

Uzasadnienie: Film w reż. Grzegorza Gajewskiego, jego premiera odbyła się w Woli Gułowskiej i była okazją do spotkania z twórcami i aktorami. Film opowiada o losach Pułku 3 Strzelców Konnych podczas kampanii 1939 r. Wśród podmiotów zaangażowanych w produkcję filmu znalazła się gmina Adamów i Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków.

 

68) I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem

SMS o treści MAGNESTV.68 pod numer 7148

Uzasadnienie: Zbiórka prezentów i pieniędzy na zakup rowerów dla dzieci z domu dziecka w Łukowie zorganizowana przez Paulinę Mądrą w salonie fryzjerskim La Bella w Łukowie. Dla darczyńców przygotowano loterię, w której można było wygrać rabaty na usługi fryzjerskie i kosmetyki.

 

69) Aleje Pomagają

SMS o treści MAGNESTV.69 pod numer 7148

Uzasadnienie: Akcja charytatywna zorganizowana w grudniu, w Zespole Szkół Nr 1 w Łukowie, gdzie otworzono kawiarenkę, by zbierać fundusze dla chorej Liliany Michalak. Za symboliczną kwotę można było spróbować wypieków uczniów, nauczycieli i przyjaciół Lili. Do każdego ciasta uczniowie oferowali gorący napój gratis, natomiast na dużej przerwie serwowano pizzę.

 

70) Publikacja książki Małgorzaty Szczygielskiej: "Miłosierny..."

SMS o treści MAGNESTV.70 pod numer 7148

Uzasadnienie: Książka "Miłosierny. Historia i legenda cudownej figury Chrystusa Miłosiernego z kościoła pobernardyńskiego w Łukowie" została wydana w roku 2019 przez Muzeum Regionalne w Łukowie. Książka jest oparta na materiałach zebranych przez autorkę, opowiada niezwykle ciekawą historę figury Chrystusa Miłosiernego.

 

>>Regulamin Głosowania SMS w VII Plebiscycie Kryształowych Magnesów<<

 

Komentowanie wstrzymane