Ubezpieczenie kosztów leczenia – zakres

artykuł sponsorowany

Wyjeżdżając za granicę zawsze należy pamiętać o ubezpieczeniu kosztów leczenia. Osoby wyjeżdżające po raz pierwszy nie bardzo wiedzą, jakie ubezpieczenie zakupić. Dobry ubezpieczyciel z pewnością podpowie, co jest najważniejsze, jednak warto wiedzieć już wcześniej na co zwrócić szczególną uwagę.

Ubezpieczenie kosztów leczenia – po co potrzebne?

W Polsce jesteśmy ubezpieczeni. W razie wypadku możemy liczyć na pomoc medyczną i nie musimy martwic się o ponoszenie za nią jakichkolwiek kosztów. Jednakże będą za granicą sprawa wygląda już nieco inaczej. Ubezpieczanie kosztów leczenia jest wtedy konieczne. Niektórym wydaje się, że przebywając na terenie Unii Europejskiej i mając kartę EKUZ, nie muszą martwic się o ubezpieczenie leczenia w razie nieszczęśliwego wypadku. Nie jest to do końca prawdą. Karta EKUZ upoważnia do refundacji tych zabiegów i badan oraz wszystkich usług medycznych, które refundowane są w danym kraju i niekoniecznie pokrywają się one z usługami refundowanymi. Dlatego dodatkowa polisa ubezpieczeniowa na wakacje jest bardzo potrzebna. W innym wypadku może okazać się, że pomimo posiadania karty EKUZ i pomimo tego, że na wakacjach przebywamy na terenie Unii Europejskiej, zwykłe skręcenie czy złamanie to będzie dla nas bardzo duży koszt.

Zakres ubezpieczenia kosztów leczenia

Zakres ubezpieczenia kosztów leczenia jest inny w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych. Jednak, są części wspólne dla wszystkich. Do usług typowo medycznych, które oferowane są w polisie turystycznej dotyczącej ubezpieczenia kosztów związanych z leczeniem znajdują się m.in. wizyty lekarskie zarówno te domowe, jak i w gabinetach lekarskich, zabiegi oraz operacje, hospitalizacja z opieką oraz wyżywieniem. Do tego również transport medyczny, nazywany również transportem sanitarnym oraz ratownictwo i zakup leków oraz wszystkich innych środków i koniecznych akcesoriów medycznych. W dobrych towarzystwach ubezpieczeniowych można ubezpieczyć się również na wypadek ataków terrorystycznych, wypadków lotniczych. Najczęściej trzeba nieco dopłacić jeżeli chodzi o ubezpieczenie kosztów leczenia dla osób starszych oraz dla osób z przewlekłymi chorobami.

Zakres ubezpieczenia kosztów leczenia okołomedycznego

Leczenie około medyczne nie jest związane bezpośrednio z leczeniem chorego pacjenta. Co wchodzi w zakres ubezpieczenia kosztów leczenia około medycznego? Ubezpieczanie to dotyczy przede wszystkim najbliższych osób towarzyszących poszkodowanemu. Najczęściej jest to mąż lub żona, lub rodzice poszkodowanego dziecka. Organizacja pobytu dla tych osób, organizacja przejazdu, możliwość opieki nad dziećmi, wszelkie usługi informacyjne, pomoc tłumacza. Należy pamiętać o tym, że każdy ubezpieczyciel zapewnia inne możliwości. Wybierając ubezpieczenie kosztów leczenia warto bardzo dokładnie przejrzeć ofertę ubezpieczyciela.

Suma ubezpieczenia ma znaczenie

Kupując ubezpieczenie turystyczne wiele osób obniża sumy gwarantowane kosztów leczenia do najniższych widełek. W ten sposób obniżają koszt ubezpieczenia. Ale czy warto? Najczęściej nie. Obniżenie kosztów ubezpieczenia obniża kwotę do zapłaty o kilka lub kilkanaście złotych, a zapewnia koszty ubezpieczenia wyższe o 5 000 lub 10 000 euro większe. W razie większego wypadku, konieczności długiej hospitalizacji, bardzo mała kwota ubezpieczenia może okazać się niewystarczająca. Wtedy za część leczenia należy zapłacić sobie samemu. Najniższe stawki ubezpieczenia gwarantowanego wynoszą między 5 a 10 tys. euro. Jednak najbezpieczniej jest by suma gwarantowana opiewała na ok. 20 tys. euro. Zakup ubezpieczenia jest dziś bardzo prosty. Jest wiele doskonale prosperujących towarzystw ubezpieczeniowych, mających bardzo dobrą renomę na rynku. Możliwa jest także do wykupienia polisa ubezpieczeniowa online, która można kupić nie wychodząc z domu. To bardzo wygodne i komfortowe rozwiązanie.

Komentowanie wstrzymane