70 gramów marihuany u 20-latka!

Za posiadanie oraz udzielanie narkotyków odpowie 20-letni mieszkaniec Dęblina. Został zatrzymany przez ryckich kryminalnych. Zabezpieczono blisko 70 gramów marihuany. Wobec sprawcy zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii 20-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci wydziału kryminalnego ryckiej komendy ustalili, że mieszkaniec Dęblina posiada oraz sprzedaje środki odurzające. Ustalili miejsce przebywania mężczyzny. Policjanci zatrzymali 20-latka na terenie Dęblina. W jego odzieży oraz należących do niego pomieszczeniach ujawnili woreczki strunowe z zawartością suszu roślinnego o łącznej wadze blisko 70 gram. Badanie narkotestem potwierdziło że jest to marihuana.

 

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Ponadto policjanci ustali, że 20-latek hodował marihuanę oraz sprzedawał. Dzisiaj Prokurator Rejonowy w Rykach zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Mężczyzna za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomani posiadanie narkotyków zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności natomiast udzielanie do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

Komentowanie wstrzymane