Adamów: Pobili za szalik

W minioną sobotę łukowska policja dostała informację o rozboju, do jakiego doszło w Adamowie. Z informacji wynikało, że doszło do pobicia. Poszkodowanym został 25-latek wracający z meczu piłkarskiego miejscowej drużyny. Poza tym skradziono mu również szalik kibica klubu sportowego.

Sprawą zajęli się policjanci z Adamowa i Łukowa. Jeszcze tego samego dnia wieczorem zatrzymali w Siedlcach pięciu młodych mężczyzn związanych ze środowiskiem pseudokibiców. Jak się później okazało, kilku z nich przejeżdżając autem przez Adamów, spostrzegło idącego chodnikiem młodego mężczyznę z szalikiem klubu sportowego, którego nie byli sympatykami. Postanowili skraść mu szalik i wykorzystując swoją przewagę, pobili go.

Mężczyźni nie chcieli przyznać się do winy. Dodatkowo podczas zatrzymania, u jednego z nich znaleziono ukryty woreczek z marihuaną. Po przeszukaniu jego domu odkryto kolejną porcję suszu, a także amfetaminę i kilkadziesiąt tabletek ekstazy. Na poczet grożącej mu kary zabezpieczono blisko 13 tys. zł.

W Puławach również zatrzymano kolejnego 20-latka, który miał związek ze zdarzeniem. Przesłuchano wszystkich podejrzanych. Trzem 20-latkom postawiono zarzuty. Wobec dwóch z nich zastosowano środek zapobiegawczy. Najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie tymczasowym. Za rozbój grozi im do 12 lat pozbawienia wolności. Jeden z nich odpowie również za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Źródło: www.lubelska.policja.gov.pl

Komentowanie wstrzymane