Bez prawka, ale za to z promilami

Do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz kierowania pojazdami grozi 22-latkowi, który wsiadł za kierownicę opla mając blisko 1,5 promila alkoholu. W miejscowości Biardy wyprzedzając pojazd marki Honda Jazz uderzył w jej bok. Dodatkowo okazało się, że młody mężczyzna nie miał też prawa jazdy.

Wczoraj po godzinie 6:00 dyżurny łukowskiej komendy policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Biardach. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło tam do zderzenia się samochodów marki Opel Astra i Honda Jazz. Policjanci którzy dojechali we wskazane miejsce ustalili, że kierujący oplem 22-latek z powiatu siedleckiego, wyprzedzając hondę uderzył w jej bok. W efekcie zderzenia pojazdów, auta zjechały z jezdni zatrzymując się w przydrożnych polach. 22-latek oraz cztery kobiety podróżujące hondą zostali przewiezieni do szpitala. Na szczęście okazało się, że nie doznali oni poważnych obrażeń ciała, po udzieleniu pomocy medycznej zostali zwolnieni do domów.

Sprawdzający okoliczności zdarzenia policjanci ustalili, że 22-latek kierujący oplem miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że nie miał on w ogóle uprawnień do kierowania samochodem.

Wkrótce młodzieniec będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień oraz za spowodowanie zdarzenia drogowego. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz kierowania pojazdami.

Komentowanie wstrzymane