Internetowe kradzieże

12 stycznia 2018 r., KODEŃ, ul. POWSTANIA STYCZNIOWEGO
W piątek terespolski komisariat został powiadomiony przez mieszkańca Kodnia, że oszukano go na stronie internetowej strefazakupow.net. Osoba podająca się za 25-latka z Zambrowa wystawiła na tej stronie na sprzedaż telefon komórkowy marki Lenovo Phab Plus, za który zgłaszający zapłacił 775,20 złotych. Pomimo to pokrzywdzony nie otrzymał zakupionego urządzenia.
12 sobotę 2018 r., ZALUTYŃ
W piątek terespolski komisariat przyjął jeszcze jedno zgłoszenie o oszustwie internetowym, tym razem za pośrednictwem portalu internetowego OLX.pl. Osoba podając się za mieszkankę Bydgoszczy wystawiła na tym portalu na sprzedaż garnki marki Zepter, za które pokrzywdzona z gminy Piszczac zapłaciła 1.250 złotych. Pomimo to zgłaszająca nie otrzymała zakupionego towaru.
12 stycznia 2018 r., DROBLIN
Także janowski komisariat przyjął w piątek zgłoszenie dotyczące oszustwa internetowego na portalu internetowym OLX.pl. Nieustalony do chwili obecnej sprawca wystawił na tym portalu na sprzedaż telefon komórkowy marki iPhoneS6 Plus, za który zgłaszający z gminy Leśna Podlaska zapłacił 950 złotych. Pomimo to pokrzywdzony nie otrzymał zakupionego urządzenia.
08 stycznia 2018 r., ŁOMAZY, ul. CICHA
W sobotę wisznicki komisariat przyjął zgłoszenie dotyczące kradzieży. Nieznani sprawcy z niezabezpieczonego garażu ukradli dwa akumulatory, wiertarkę marki Evolution, strug elektryczny marki Eurotec, piłę spalinową marki Stihl, ręczną pompkę do oleju napędowego, pięć litrów koncentratu chłodniczego, pięć litrów płynu chłodniczego, trzy odtwarzacze samochodowe, o łącznej wartości 1.410 złotych, na szkodę mieszkanki gminy Łomazy. W trakcie podjętych w tej sprawie czynności kryminalni i dzielnicowi z Wisznic ustalili i zatrzymali sprawców kradzieży. Okazali się nimi być dwaj 20-latkowie (jeden z gminy Łomazy, drugi z gminy Wisznice). Mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży, do popełnienia którego przyznali się. Skorzystali także z możliwości dobrowolnego poddania się karze uzgodnionej z prokuratorem. Policjantom udało się odzyskać skradzione mienie w całości.
13 stycznia 2018 r., BIAŁA PODLASKA, ul. WITOROSKA
32-latek z gminy Komarówka Podlaska kierując samochodem osobowym marki Mercedes Benz, nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak ustalili policjanci mężczyzna kierował pojazdem będąc po użyciu środka działającego podobnie do alkoholu. Ponadto posiadał przy sobie niewielką ilość amfetaminy. W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych pasażera pojazdu – także 32-latka z gminy Komarówka Podlaska, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli niewielką ilość marihuany. Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

13 stycznia 2018 r., KRZEWICA
29-latek z gminy Międzyrzec Podlaski przebiegając przez drogę w rejonie skrzyżowania, został potrącony przez samochód osobowym marki VW Sharan, którym kierował 50-letni mieszkaniec gminy Międzyrzec Podlaski. W wyniku potrącenia pieszy doznał licznych obrażeń głowy. Kierujący był trzeźwy.

Amfetamina w lodówce
Za posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowych odpowie 30-latek z Białej Podlaskiej. W piątek bialscy kryminalni przeszukali wynajmowaną przez niego stancję. Policjanci znaleźli schowany w lodówce woreczek z zawartością ponad 250 gram amfetaminy. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności. W ubiegły piątek policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej uzyskali informację, że 30-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej może posiadać na stancji narkotyki.


Ustalenia policjantów potwierdziło przeszukanie mieszkania w bloku, które wynajmował mężczyzna. W lodówce kryminalni znaleźli foliowy woreczek, w którym znajdowało się 256,5 grama białego proszku. Badanie zabezpieczonej substancji testerem narkotyków wykazało, że jest to amfetamina. 30-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. W sobotę usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych, do popełnienia którego przyznał się. Dzisiaj bialski sąd zadecyduje o dalszym losie mężczyzny. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. 30-letni posiadacz narkotyków jest dobrze znany bialskim policjantom. Był notowany za rozbój, nielegalne posiadanie broni palnej oraz wiele innych przestępstw. Odpowiadał już także za posiadanie narkotyków.

Komentowanie wstrzymane