Kierowca ciężarówki z 2,5 promilami!

Ponad 2,5 promila alkoholu miał w organizmie 46-letni obywatel Białorusi, który w takim stanie kierował samochodem ciężarowym. O podejrzanym zachowaniu kierowcy zaalarmował inny uczestnik ruchu. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. Wczoraj usłyszał zarzut i przyznał się do winy. Dobrowolnie również poddał się karze.
W niedzielny wieczór dyżurny bialskiej komendy został powiadomiony o kierowcy samochodu ciężarowego, który jadąc drogą K-2 w kierunku Białej Podlaskiej, znajduje się prawdopodobnie pod wpływem alkoholu. Styl jego jazdy wzbudził podejrzenia innego użytkownika drogi, który zaalarmował Policję. Na miejsce natychmiast wysłany został patrol ruchu drogowego. W miejscowości Sławacinek Nowy  funkcjonariusze zatrzymali wskazany pojazd. Wówczas potwierdzili zgłoszenie. Kierujący samochodem ciężarowym marki  DAF, którym okazał się 46-letni obywatel Białorusi był kompletnie pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Kiedy podczas kontroli mężczyzna wyszedł z samochodu, nie był w stanie ustać na nogach. 46-latek zatrzymany został do wyjaśnienia, natomiast ciężarówka została odholowana na parking strzeżony.
Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut i przyznał się do winy. Dobrowolnie również poddał się karze.
Nietrudno byłoby sobie wyobrazić, co mogłoby się stać, gdyby ten kierowca dalej mógł kontynuować jazdę w tym stanie. Na szczęście są wśród nas osoby, którzy nie są obojętni wobec łamiących prawo ludzi. Taka obywatelska postawa  powinna być  przykładem dla innych, bo właśnie w ten sposób, razem dbamy o wspólne bezpieczeństwo.

Komentowanie wstrzymane