Kolejne zatrzymania prawa jazdy za nadmierną prędkość

Ponad 80 kierujących zostało ukaranych mandatami za przekroczenie dozwolonej prędkości. Trzech z nich straciło prawa jazdy za prędkość powyżej 100 km/h w obszarze zabudowanym. Dodatkowo „niechlubny rekordzista” jadący mercedesem ponad 130 km/h wyprzedzał na skrzyżowaniu.

W miniony weekend policjanci z łukowskiej drogówki sprawdzali prędkość aut poruszających się po drogach powiatu. Tylko w sobotę i niedzielę policjanci stwierdzili, że ponad 80 kierujących pojazdami przekroczyło dozwoloną prędkość. Każdy z kierowców, który naruszył przepisy został ukarany mandatem, a jego „konto” wzbogaciło się o punkty karne. Trzech z kontrolowanych kierujących przekroczyło dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h. Każdemu z nich mundurowi zatrzymali prawo jazdy. Niechlubnym rekordzistą okazał się 40-latek z Łukowa, który jadąc mercedesem w obszarze zabudowanym Koloni Jamielnik wyprzedzał na skrzyżowaniu i poruszał się z prędkością 133 km/h. Mężczyzna został ukarany 800 złotowym mandatem, a do jego „konta” dopisano 15 punktów karnych. Oczywiście policjanci zatrzymali mu też prawo jazdy.
Policjanci ostrzegają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyną tragicznych zdarzeń drogowych. Apelujemy o rozwagę i zachowanie ostrożności na drodze. W szczególności teraz, przy zmieniających się warunkach pogodowych warto zdjąć nogę z gazu.

Komentowanie wstrzymane