Kombajnista z promilami

W związku z trwającymi jeszcze żniwami, w dalszym ciągu, na naszych drogach obserwujemy wzmożony ruch pojazdów rolniczych, w tym również kombajnów. Wczoraj w Międzyrzecu Podlaskim policjanci zatrzymali kierowcę Bizona, który jechał „na podwójnym gazie”. Badanie wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie.
Do zdarzenia doszło po godz. 13:30 na ul. Tuliłowskiej w Międzyrzecu Podlaskim. Patrol policji zauważył kierującego kombajnem, który jechał cała szerokością jezdni. Mężczyzna zatrzymany został do kontroli drogowej. Wówczas podejrzenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Mężczyzna był nietrzeźwy. Urządzenie wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Za kierownicą kombajnu siedział 48-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego.

48-latkowi zatrzymano uprawnienia do kierowania. Za swoje czyny odpowiadał będzie przed sądem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 3 lat.

Przy tej okazji apelujemy do właścicieli maszyn rolniczych aby przed wyjazdem na drogę zadbali o ich właściwy stan techniczny, m. in. oświetlenie, stan układu jezdnego i hamulcowego, a w szczególności by za kierownicę pojazdu siadali trzeźwi. Użytkownicy takich maszyn muszą także pamiętać, że poruszając się po drogach publicznych nie mogą zagrażać bezpieczeństwu innych kierowców.

Komentowanie wstrzymane