Kronika kryminalna Biała Podlaska

27 stycznia 2017 r., Hołodnica
Funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Janowie Podlaskim na podstawie własnych materiałów ustalili, że 19-latek z gminy Janów Podlaski w listopadzie i grudniu 2016r. kilkukrotnie udzielił nieodpłatnie środka odurzającego w postaci marihuany 19-latkowi z gminy Rokitno. W trakcie przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez 19-latka z gminy Janów Podlaski ujawniono i zabezpieczono niewielką ilość marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania oraz udzielania środków odurzających w postaci marihuany, do popełnienia którego przyznał się i skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze uzgodnionej z prokuratorem.

21 stycznia 2017 r., ZALESIE, ul. Warszawska
W sobotę bialska komenda została powiadomiona przez mieszkańca gminy Zalesie, że nieznany mu sprawca, w busie komunikacji publicznej jednej z firm zajmujących się przewozem osób, przywłaszczył pozostawiony przez pokrzywdzonego na siedzeniu telefon komórkowy marki SONY XPERIA Z1 o wartości 500 zł.

27 stycznia 2017 r., Huszcza
Funkcjonariusze wisznickiej patrolówki zatrzymali 22-latka z gminy Łomazy, przy którym znaleźli niewielką ilość marihuany oraz foliowy woreczek, w którym znajdowała się biała substancja o nieustalonym dotychczas składzie chemicznym. Policjanci zatrzymali także 23-latka z gminy Łomazy i jego rówieśnika z gminy Sosnówka, którzy wspólnie z 22-latkiem przebywali w samochodzie OPEL ASTRA, w którym funkcjonariusze ujawnili metalową fajkę ze śladowymi ilościami popiołu oraz wagę elektroniczną. Mężczyźni zostali osadzeni w policyjnym areszcie.

28 stycznia 2017 r., Małaszewicze, ul. Kolejarzy Południe
SOK-iści z Małaszewicz, podczas czynności służbowych w rejonie portu przeładunkowego Małaszewicze Południe, zauważyli nieznanego im mężczyznę, który przenosił bez zgłoszenia celnego 600 kartonów papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy, czym naraził Skarb Państwa na uszczuplenie w podatku akcyzowym w wysokości ponad 101 tysięcy złotych. Mężczyzna na widok sokistów porzucił kontrabandę i zbiegł z miejsca zdarzenia. Wyroby tytoniowe zostały zabezpieczone. Komisariat Policji w Terespolu prowadzi czynności zmierzające do ustalenia tożsamości sprawcy i jego zatrzymania.

27 stycznia 2017r. 
54-latka z Międzyrzeca Podlaskiego będąca pracownicą zakładów mięsnych, wykonując czynności związane z czyszczeniem maszyny tzw. „peklowniczy”, uległa wypadkowi w pracy. Obracający się bęben maszyny wciągnął prawą dłoń kobiety, w wyniku czego doszło do zmiażdżenia palców. Kobieta została przewieziona do międzyrzeckiego szpitala. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim.

Źródło: KMP Biała Podlaska

Komentowanie wstrzymane