Kronika kryminalna za okres od 04 do 10 września 2017 roku

W dniu 05 września 2017 roku w Łukowie na ul. Piłsudskiego doszło do potrącenia na oznakowanym przejściu dla pieszych 24-letniej mieszkanki gminy Radzyń Podlaski przez 47-letniego mieszkańca Łukowa kierującego samochodem osobowym marki Audi. W wyniku zdarzenia piesza doznała obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala.

W dniu 05 września 2017 roku w miejscowości Nowinki doszło do zderzenia samochodu Ford Cargo z samochodem marki Daewoo Lanos. 41-letnia kierująca lanosem oraz dwoje jego pasażerów doznało obrażeń ciała i zostali przewiezieni do szpitala, natomiast 25-letni kierujący fordem nie doznał żadnych obrażeń. Policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności zdarzenia.
W dniu 06 września 2017 roku w miejscowości Wierzejki miało miejsce włamanie do sklepu i kradzież papierosów. Pokrzywdzona straty wyceniła na kwotę 4 tys. zł.
W dniu 06 września 2017 roku w Łukowie na ul. Kiernickich 45-letni mieszkaniec Łukowa w trakcie kłótni domowej zadał 36-latkowi uderzenie nożem w klatkę piersiową w wyniku czego doznał on powierzchownej rany kłutej nie zagrażającej jego życiu. W wyniku podjętych czynności policjanci zatrzymali sprawcę. Na wniosek Komendanta Powiatowego Policji w Łukowie i Prokuratora Rejonowego w Łukowie Sąd Rejonowy w
Łukowie zastosował wobec 45-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Za usiłowanie zabójstwa sprawcy grozi maksymalna kara dożywotniego pozbawienia wolności.

W dniu 06 września 2017 roku w Łukowie na ul. Al. T. Kościuszki w jednym z lokali gastronomicznych łukowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno - Skarbowego Oddział w Białej Podlaskiej ujawnili i zabezpieczyli cztery automaty do gier hazardowych.

W dniu 06 września 2017 roku w Łukowie na ul. Łapiguz policjanci ujawnili i zabezpieczyli środki odurzające w postaci suszu konopi indyjskich, które posiadał 16-letni mieszkaniec gminy Krzywda.

W dniu 07 września 2017 roku w miejscowości Zembry, łukowscy kryminalni podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych należących do 25-latka ujawnili i zabezpieczyli środki odurzające w postaci marihuany.

W dniu 08 września 2017 roku w Łukowie na Os. Chącińskiego policjanci podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych ujawnili i zabezpieczyli środki odurzające w postaci marihuany należące do 19-latka.

W dniu 10 września 2017 roku w miejscowości Okrzeja 65-letni kierujący motorowerem na widok pojazdu wjeżdżającego na drogę z pierwszeństwem przejazdu marki Renault zahamował doprowadzając do wywrócenia motoroweru. W wyniku zdarzenia motorowerzysta doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala.

W okresie od 04 do 10 września 2017 roku policjanci zatrzymali 14 nietrzeźwych kierujących
pojazdami.

Komentowanie wstrzymane