Kryminalni ujawnili ponad 2 kilogramy narkotyków

Policjanci z Wydziału Kryminalnego bialskiej komendy ujawnili i zabezpieczyli ponad kilogram marihuany oraz znaczne ilości substancji psychotropowych: amfetaminy i mefedronu. Narkotyki ujawnione zostały u 22-letniego mieszkańca miasta. Do sprawy zatrzymany został również 19-latek u którego ujawniono środki psychotropowe. W czynnościach uczestniczył również funkcjonariusz Straży Granicznej w Terespolu wraz z psem służbowym przeszkolonym do wyszukiwania narkotyków. Mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę bialscy kryminalni dokonali przeszukania garażu zajmowanego przez 22-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej. Z posiadanych przez funkcjonariuszy informacji wynikało, że mężczyzna wspólnie z 19-letnim mieszkańcem miasta, zajmuje się wprowadzaniem do obrotu znacznej ilości środków odurzających. W trakcie przeszukania pomieszczenia jak też samego 22-latka, policjanci ujawnili łącznie 1078 gramów marihuany oraz znaczne ilości substancji psychotropowych, tj. niemal 850 gramów amfetaminy oraz 360 gramów mefedronu. W czynnościach uczestniczył również funkcjonariusz Straży Granicznej w Terespolu wraz z psem służbowym przeszkolonym do wyszukiwania narkotyków.

Podczas prowadzonych czynności policjanci przeszukali również miejsce zamieszkania 22 oraz 19-latka. Tam ujawnili niewielkie ilości mefedronu należące do młodszego z mężczyzn. Kryminalni zabezpieczyli również należącą do sprawców gotówkę. Mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia w policyjnym areszcie. Usłyszeli już zarzuty. Policjanci zabezpieczyli od nich pieniądze w kwocie ponad 7 tys. zł i 7 tys. euro. Posiadanie znacznej ilości narkotyków zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Komentowanie wstrzymane