Mial 2,4 promila alkoholu, spowodował wypadek

Policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w miniony weekend w miejscowości Klonowica Duża. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motorowerem 39-latek, jadąc „na podwójnym gazie”, na zakręcie drogi przewrócił jednoślad. W wyniku wypadku obrażeń ciała doznał zarówno kierowca, jak też znajdujący się po użyciu alkoholu pasażer.Policjanci apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, przed godz. 16:00 w miejscowości Klonowica Duża. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jadący motorowerem 39-letni mieszkaniec gminy Rokitno, nie zachował należytej ostrożności i na zakręcie drogi przewrócił jednoślad, który zsunął się na pobocze. Jak ustalili mundurowi, kierujący jednośladem był pijany. Badanie wykazało 2,4 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna w takim stanie przewoził pasażera, znajdującego się również po użyciu alkoholu. W wyniku wypadku do szpitala trafił zarówno kierowca jak też pasażer jednośladu.

Barbara Salczynska-Pyrchla

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Przypominając, że motorowerzyści obok rowerzystów i pieszych to tzw. ”niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, którzy narażeni są najbardziej na tragiczne skutki zdarzeń drogowych.

Pamiętajmy, również, że wsiadając za kierownicę pojazdu w swoich rękach mamy nie tylko własne zdrowie i życie, ale jesteśmy odpowiedzialni również za innych uczestników ruchu drogowego.

Komentowanie wstrzymane