NADMIERNA PRĘDKOŚĆ I NIETRZEŹWI NA DRODZE

Wakacje to czas wypoczynku i podróży. Dla funkcjonariuszy, to jednak czas wzmożonej pracy. Policjanci ruchu drogowego czuwając nad bezpieczeństwem podróżujących zwracają szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Tylko w miniony weekend łukowscy policjanci zatrzymali ponad 30 kierowców „z ciężką nogą” i 4 nietrzeźwych kierujących pojazdami.

W trakcie swojej służby policjanci zwracają szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w zakresie ograniczeń prędkości, stanu trzeźwości kierujących, stosowania pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci, prawidłowości wykonywania manewrów oraz stanu technicznego pojazdów.

Najczęstszą przyczyną wypadków, szczególnie tych tragicznych w skutkach, jest brawura połączoną z nadmierną prędkością. W miniony weekend policjanci z łukowskiej drogówki zatrzymali ponad trzydziestu kierowców którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Każdy z nich został ukarany mandatem, a ich „konto” wzbogaciło się o punkty karne. Dodatkowo pięciu z nich straciło prawo jazdy na trzy miesiące, za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 24-latek z gminy Łuków, który w Łukowie na ul. Żelechowskiej jechał swoim audi z prędkością przekraczającą 160 km/h.

Surowe konsekwencje poniesie też kierowca toyoty, który został ujęty dzięki obywatelskiemu zatrzymaniu. W niedzielne popołudnie dyżurny łukowskiej komendy policji został powiadomiony o jadącym w Łazach samochodzie, którego kierowca może znajdować się pod działaniem alkoholu. Młodzi ludzie zatrzymali kierującego toyotą mężczyznę, i zabierając kluczyki ze stacyjki auta uniemożliwili mu dalszą jazdę. Mundurowi którzy do nich dojechali stwierdzili, że kierujący toyotą 64-latek z Łukowa miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że obowiązywał go 3-letni zakaz kierowania pojazdami. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności i tym razem już dożywotni zakaz kierowania pojazdami.

Oprócz 64-latka jeszcze trzech innych kierowców „na podwójnym gazie” zatrzymali policjanci na drogach powiatu łukowskiego. Wkrótce ich sprawy będą miały finał w sądzie.

Ponownie apelujemy i przypominamy. Nadmierna prędkość oraz nietrzeźwi kierowcy to jedno z największych zagrożeń dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Ryzyko spowodowania wypadku przez kierującego pod wpływem alkoholu jest duże i często staje się przyczyną wielu tragedii.

Komentowanie wstrzymane