Nawet 10 lat za kradzież aktówki

Za usiłowanie kradzieży z włamaniem odpowie 28-letni obywatel Gruzji. Mężczyzna wybił szybę w aucie zaparkowanym przy jednym z bialskich marketów. Skusiła go aktówka znajdująca się w jego wnętrzu. Nie zdołał jej ukraść, gdyż spłoszony został przez właściciela auta. Mężczyzna usłyszał już zarzut i przyznał się do winy. Przestępstwo to zagrożone jest kara do 10 lat pozbawienia wolności.
 
Do zdarzenia doszło w miniony piątek na parkingu, przy jednym z bialskich marketów. Dyżurny policji, powiadomiony został o wybiciu szyby, w stojącym tam samochodzie marki Toyota. Z relacji zgłaszającego wynikało, że wspólnie ze świadkiem zdarzenia, ujął sprawcę na gorącym uczynku, zanim  ten zdołał okraść samochód .
 Na miejscu policjanci potwierdzili zgłoszenie. Ustalili, że 28-letni obywatel Gruzji, usiłował włamać się do samochodu, we wnętrzu którego znajdowała się duża aktówka. To ona skusiła amatora cudzego mienia. Mężczyzna, nie zdołał jednak zrealizować swojego planu, gdyż spłoszony został, przez wychodzącego ze sklepu właściciela auta. Ten, razem ze świadkiem całego zdarzenia zdołał zatrzymać uciekającego mężczyznę. O całym zdarzeniu zawiadomił również stróżów prawa.
28-latek zatrzymany został do wyjaśnienia. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. Dobrowolnie również poddał się karze. Przestępstwo to zagrożone jest kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Komentowanie wstrzymane