Nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocykliście

Policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj po godz. 18:00 w miejscowości Piszczac. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący ciągnikiem rolniczym doprowadził do zderzenia z motocyklistą. W wyniku wypadku kierowca jednośladu doznał obrażeń ciała. Policjanci apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.
Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 18:00 na ul. Terespolskiej w miejscowości Piszczac. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący ciągnikiem rolniczym z przyczepą, 64-letni mieszkaniec Piszczaca, doprowadził do zderzenia z motocyklistą. Mężczyzna skręcając w lewo, prawdopodobnie nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu jednośladem. Motocyklem marki Suzuki kierował 25-letni mieszkaniec gm. Piszczac. W wyniku zdarzenia mężczyzna doznał obrażeń ciała i przewieziony został do szpitala.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Przy tej okazji apelujemy do właścicieli maszyn rolniczych aby przed wyjazdem na drogę zadbali o ich właściwy stan techniczny, m. in. oświetlenie, stan układu jezdnego i hamulcowego. Użytkownicy takich maszyn muszą także pamiętać, że poruszając się po drogach publicznych nie mogą zagrażać bezpieczeństwu innych kierowców.

Komentowanie wstrzymane