Oszustwa internetowe oraz pijani kierowcy

Tak w skrócie można podsumować ostatni tydzień z powiatu Bialskiego.

08.10.2016 BIAŁA PODLASKA
W miniony piątek bialscy policjanci powiadomieni zostali o oszustwie na szkodę mieszkańca Białej Podlaskiej. Nieznany sprawca za pośrednictwem portalu internetowego allegro.pl, zaoferował sprzedaż telefonu komórkowego Sony Xperia Z wartości 338,01 zł. Pomimo otrzymanej zapłaty nie przesłał pokrzywdzonemu zamówionego towaru, ani też nie zwrócił pieniędzy.

13.02.2017r. BIAŁA PODLASKA
W minioną sobotę policjanci Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej zostali powiadomieni o oszustwie na szkodę mieszkańca Białej Podlaskiej. Nieznany sprawca, na portalu internetowym "sprzedajemy.pl" oferował do sprzedaży smartfon marki Samsung Galaxy S6, za którego przyjął zaliczkę w kwocie 700. Do chwili obecnej pokrzywdzony nie otrzymał zamówionego towaru.

19.02.2017r. MAŁASZEWICZE DUŻE,  ul. WARSZAWSKA

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej w miejscowości Małaszewicze Duże zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Seat, którym kierował lat 22-letni mieszkaniec Terespola, posiadający aktualny  zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

19.02.2017r.PISZCZAC,  ul. WŁODAWSKA
Funkcjonariusze Zespołu Patrolowo Interwencyjnego  Komisariatu Policji w Terespolu wykonując czynności na miejscu zdarzenia drogowego ustalili, że 18-letni mieszkaniec gm. Piszczac  znajduje się w stanie nietrzeźwości:1,2 promila alkoholu w organizmie.  Sprawca został zatrzymany do wyjaśnienia.

19.02.2017r. STARY PAWŁÓW

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w  Białej Podlaskiej zatrzymali do kontroli drogowej  kierującego samochodem osobowym m-ki Audi 35-letniego mieszkańca Janowa Podlaskiego, 0,84 promila alkoholu w organizmie.

19.02.2017r. DRELÓW, ul. Męczenników Podlaskich

Noc w policyjnym areszcie spędzili dwaj mieszkańcy gm. Drelów
w wieku 35 i 38 lat. Mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia po tym, jak samochód, którym podróżowali uczestniczył w zdarzeniu drogowym. W chwili zatrzymania obydwaj byli pijani. Policjanci ustalają teraz wszystkie okoliczności zdarzenia, w tym kto kierował pojazdem.

Wczoraj po godz. 14:30 dyżurny Komisariatu Policji
w Międzyrzecu Podlaskim został poinformowany o zdarzeniu drogowym w miejscowości Drelów. Z przekazanej informacji wynikało, że kierowca pojazdu jest prawdopodobnie nietrzeźwy. Na miejsce natychmiast wysłany został patrol policji. Tam policjanci potwierdzili zgłoszenie. Ustalili, że, jadący droga wojewódzką samochód marki Opel Frontera, w pewnym momencie zjechał z drogi do przydrożnego rowu. Autem podróżowali dwaj mężczyźni. Jeden z nich, po wydostaniu się z wnętrza samochodu, próbował uciec do pobliskiego lasu. Zatrzymany został wówczas przez funkcjonariuszy. Okazało się, że jest to 35-letni właściciel auta. W chwili zatrzymania mężczyzna był pijany. Urządzenie wykazało ponad 3,5 promila alkoholu w jego organizmie. Drugi z mężczyzn, 38-latek, który pozostał na miejscu zdarzenia również był nietrzeźwy. Tu urządzenie wykazało ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo auto, którym podróżowali nie posiadało aktualnego przeglądu technicznego ani ubezpieczenia OC. Mężczyźni nie posiadali też przy sobie żadnych dokumentów niezbędnych podczas kontroli drogowej. 35 i 38-latek zatrzymani zostali do wyjaśnienia. Policjanci ustalają teraz wszystkie okoliczności zdarzenia, w tym kto kierował oplem w chwili zdarzenia.
Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Komentowanie wstrzymane