Pijana 18-stka na podwójnym gazie, zaledwie kilka dni po zdanym egzaminie na “prawko”.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 18-letnia mieszkanka gminy Biała Podlaska. W chwili zatrzymania nastolatka miała promil alkoholu w organizmie. Jak oświadczyła policjantom, kilka dni wcześniej zdała egzamin na prawo jazdy, jednak nie odebrała jeszcze dokumentu. Teraz za swe czyny odpowie przed sądem. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności

Do zdarzenia doszło dzisiaj przed godziną 3:00 nad ranem w Białej Podlaskiej. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego na ul. Terebelskiej zauważyli samochód osobowy marki KIA. Kobieta siedząca za kierownicą, nie korzystała z pasów bezpieczeństwa. Wówczas postanowili zatrzymać auto do kontroli drogowej. Kierująca nie reagowała jednak na dawane przez mundurowych sygnały świetlne i dźwiękowe kontynuując jazdę. W miejscowości Rakowiska funkcjonariusze zatrzymali pojazd. Od razu wyczuli od siedzącej za kierownicą młodej kobiety alkohol. Badanie wykazało promil alkoholu w jej organizmie.
W rozmowie ze stróżami prawa 18-latka oświadczyła, że nie ma prawa jazdy, gdyż egzamin zdała kilka dni wcześniej i nie mogła jeszcze odebrać dokumentu. Teraz o dalszym losie kobiety zadecyduje Sąd. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.
Pozdrawiam

Komentowanie wstrzymane