Potrącił pieszego, stracił prawo jazdy

66-letnia łukowianka z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. To piesza, która została potrącona na przejściu przez 23-letniego kierującego skodą. Za rażące naruszenie przepisów o bezpieczeństwie w ruchu drogowym policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Wczoraj, po godzinie 17.00 dyżurny łukowskiej komendy policji został powiadomiony o zdarzeniu, do którego doszło w Łukowie na ul. 700-Lecia. Policjanci którzy dojechali we wskazane miejsce ustalili, że kierujący samochodem marki Skoda Felicja 23-latek z Łukowa, potrącił pieszą. Pokrzywdzona 66-letnia łukowianka z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń policjantów z łukowskiej drogówki wynika, że kierujący autem młody mężczyzna dojeżdżając do przejścia, nie zachował szczególnej ostrożności i pomimo obowiązku nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącej przez jezdnię pieszej. Efektem tego było potrącenie kobiety. Kierowca skody tłumaczył się policjantom, że nie zauważył przechodzącej przez jezdnię pieszej, że miał zaparowane i zaszronione szyby auta.

Mundurowi będący na miejscu wypadku, za rażące naruszenie przepisów o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, zatrzymali 23-latkowi prawo jazdy. Wkrótce jego sprawą zajmie się sąd.

Policjanci przypominają, że kierowanie pojazdem w okresie zimowym wymaga dużej koncentracji i zachowania szczególnej ostrożności. Bardzo istotnym elementem bezpieczeństwa jest jazda z prędkością dostosowaną do aktualnie panujących warunków i sytuacji na drodze, która zapewni nam panowanie nad pojazdem. Nie zapominajmy również, że droga hamowania w warunkach zimowych jest znacznie dłuższa dlatego dojeżdżając do przejść dla pieszych dużo wcześniej zdejmijmy nogę z gazu. Pamiętajmy też, aby przed wyjazdem samochodem oczyścić szyby auta i zapewnić dostateczne pole widzenia dla kierowcy, a tym samym zadbać o bezpieczeństwo własne oraz innych uczestników ruchu. Czasem wystarczy poświęcić tylko kilka minut by właściwie przygotować pojazd do podróży i zapewnić sobie tym samym komfort oraz bezpieczeństwo jazdy, a nawet uniknąć tragedii na drodze.

MJ.

Komentowanie wstrzymane