Próbował wyłudzić prawie 150 tys.!

Kolejna porcja zdarzeń z Białej Podlaskiej

13 maja 2017 r., BIAŁA PODLASKA, ul. KRÓLOWEJ JADWIGI 
Nieznany sprawca w nieustalonych okolicznościach, z szafki regału meblowego z mieszkania ukradł pieniądze w kwocie 10.000 złotych, na szkodę mieszkańca Białej Podlaskiej.

16 maja 2017 r., BIAŁA PODLASKA, ul. SZUMOWA 
Nieznany sprawca usiłował oszukać mieszkankę Białej Podlaskiej metodą „na wnuczka”. Oszust skontaktował się telefonicznie z pokrzywdzoną i podając się za jej syna, twierdził, że jest sprawcą wypadku drogowego. Sprawca poinformował rozmówczynię, że celem polubownego załatwienia sprawy z poszkodowanym w wypadku samochodowym potrzebuje 148.000 złotych. Pokrzywdzona odmówiła pomocy z uwagi na brak środków finansowych.

16 maja 2017 r., MIĘDZYRZEC PODLASKI, ul. ZAHAJKOWSKA 
Do podobnego zdarzenia jak opisane powyżej doszło również w Międzyrzecu Podlaskim. Nieustalony do chwili obecnej sprawca zadzwonił do mieszkańca Międzyrzeca Podlaskiej i podał się za jego syna. Dalej sposób postępowania był taki sam. Oszust poinformował, że jest sprawcą wypadku drogowego i uniknie odpowiedzialności karnej za to zdarzenie, jeśli zapłaci poszkodowanemu 120.000 złotych. Na szczęście pokrzywdzony wykazał się ostrożnością i nie dał się nabrać na całą historię. Stanowczo odmówił przekazania pieniędzy.

14 maja 2017 r., BIAŁA PODLASKA, ul. BRZESKA 
Nieznany sprawca wygiął ramię szlabanu zabezpieczającego wjazd na teren wewnętrznego parkingu Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej, czym spowodował powstanie strat w wysokości 1.100 złotych.

Źródło: KMP Biała Podlaska

Komentowanie wstrzymane