Rodzice pod wpływem alkoholu

Wczoraj dyżurny otrzymał zgłoszenie dotyczące sprawowania opieki nad małoletnim dzieckiem przez matkę będącą pod działaniem alkoholu. Informację przekazał pracownik jednego z ośrodków pomocy społecznej, któremu kobieta uniemożliwiała wykonywanie obowiązków służbowych. Mieszkanka powiatu ryckiego nie zmieniła swojego zachowania również w obecności interweniujących policjantów, a wtórował jej nietrzeźwy mąż. Oboje zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. O sprawie został poinformowany Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego w Rykach. Małżonkowie odpowiedzą też za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy oraz groźby karalne.

Wczoraj dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące sprawowania opieki nad małoletnim dzieckiem przez matkę będącą pod działaniem alkoholu. Informację przekazał pracownik jednego z ośrodków pomocy społecznej, któremu kobieta uniemożliwiała wykonywanie czynności służbowych. Policjanci, którzy zostali skierowani na miejsce interwencji od 42-letniej kobiety wyczuli wyraźną woń alkoholu. Co ważne, razem z nią w domu znajdowało się kilkunastomiesięczne dziecko. Na szczęście nim zaopiekował się dorosły i trzeźwy członek rodziny.

Awanturująca się kobieta nie przebierała w słowach wykrzykując wulgaryzmy i odgrażając się. W podobny sposób zachowywał się jej nietrzeźwy 53-letni mąż. Oboje zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Usłyszą zarzuty znieważenia oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy i kierowania gróźb karalnych. O całej sprawie został też poinformowany Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego w Rykach, który zajął się sprawą dziecka oraz jego nieodpowiedzialnych rodziców.

Komentowanie wstrzymane