Stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość

Mandat, punkty karne i zatrzymane prawo jazdy. To konsekwencje jakie poniósł 21-latek z Garwolina, który przekroczył dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość o 59 km/h. Młody mężczyzna przekroczył już limit 24 punktów i odzyska uprawnienia do kierowania pojazdami po zaliczeniu egzaminu kontrolnego.
Wczoraj przed godziną 19.00 policjanci z łukowskiej drogówki sprawdzili prędkość samochodu marki Volvo, który jechał drogą w obszarze zabudowanym w Kienkówce. Okazało się, że kierujący autem 21-latek z Garwolina poruszał się z prędkością 109 km/h. Dodatkowo, pojazd był niedopuszczony do ruchu. Mundurowi ustalili, że nie było to pierwsze wykroczenie kontrolowanego kierowcy, miał on już 19 punktów karnych. Teraz funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny auta oraz prawo jazdy młodego mężczyzny. 21-latek został ukarany pięćsetzłotowym mandatem, a jego „konto” wzbogaciło się o 11 punktów karnych.
Młody mężczyzna odzyska prawo jazdy nie wcześniej niż za trzy miesiące. Po przekroczeniu limitu 24 punktów karnych za naruszenie przepisów drogowych, podlega on kontrolnemu sprawdzeniu kwalifikacji.
MJ.

Komentowanie wstrzymane