Taksówka z 3 tyś. paczek nielegalnych papierosów

Ponad 3 tys.. paczek papierosów różnych marek, bez polskich znaków skarbowych akcyzy, ujawnili wczoraj kryminalni z Komisariatu Policji w Terespolu. Papierosy przewożone były przez 55-letnią obywatelkę Rosji taksówką. Uszczuplenie skarbu państwa w tym przypadku wyniosło ponad 55 tys. złotych.
Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 20: 00 w miejscowości Małaszewicze Duże, na trasie K-2. Policjanci z Komisariatu Policji w Terespolu, realizując własne ustalenia, zatrzymali 55-letnią mieszkankę Rosji, która podróżowała taksówką. Z posiadanym przez funkcjonariuszy ustaleń wynikało, że kobieta posiadać może kontrabandę. Informacje kryminalnych potwierdziły się. W aucie ujawnili ponad 3 tysiące papierosów różnych marek, bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Nielegalny towar kobieta przewoziła w walizkach podróżnych oraz pudełkach.  Papierosy zostały zabezpieczone, natomiast 55-latka noc spędziła w policyjnym areszcie.
Policjanci przypominają, że posiadanie papierosów bez polskich znaków akcyzy stanowi naruszenie przepisów karno -skarbowych i zagrożone jest karą grzywny oraz przepadkiem nielegalnego towaru.

Komentowanie wstrzymane