Tragiczne wypadki na drogach powiatu bialskiego. Policja apeluje o rozwagę!

Jesień, to pora roku kiedy diametralnie zmieniają się warunki pogodowe. Jest to okres kiedy dochodzi do znacznej liczby zdarzeń drogowych. Pomimo wielu apeli dotyczących zachowania ostrożności,  do początku miesiąca na drogach powiatu bialskiego doszło do 4 wypadków śmiertelnych. W tym dwóch w ciągu ostatniej doby. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności zarówno kierujących jak i pieszych. Złamanie podstawowych zasad bezpieczeństwa doprowadzić może do tragedii na drodze!

Do pierwszego ze zdarzeń doszło wczoraj przed godzin 18:00 na drodze krajowej nr 2 w miejscowości Rogoźniczka. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący busem marki Mercedes, 46-letni mieszkaniec Włodawy,  potrącił pieszą.  Mężczyzna był trzeźwy. Jak ustalili mundurowi 69-letnia mieszkanka gm. Międzyrzec Podlaski przechodziła przez jezdnię poza przejściem dla pieszych, w miejscu do tego nieprzeznaczonym. W wyniku odniesionych obrażeń piesza zmarła na miejscu zdarzenia.

Dwie godziny później, około godz. 20:00 doszło do kolejnego wypadku na krajowej dwójce. W miejscowości Małaszewicze Małe kierujący samochodem marki BMW, 42-letni mieszkaniec Terespola, na prostym odcinku drogi, z nieznanych przyczyn zjechał na lewą stronę jezdni. Po tym auto dachowało. Mężczyzna z obrażeniami ciała przewieziony został do szpitala, gdzie zmarł.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę by nie dochodziło do tragedii na drodze!

Pamiętajmy, że pomimo wielu apeli również nie wszyscy piesi respektują obowiązujące przepisy, w tym dotyczące obowiązku używania elementów odblaskowych. Warto tu przypomnieć, że każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Jesienią, w ciemnej odzieży są dla kierowców niemal niewidoczni. Jako grupa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Nie mogą liczyć na ochronę w postaci pasów bezpieczeństwa, poduszek powietrznych lub karoserii samochodu. Dlatego w zderzeniu z pojazdem nawet przy niewielkiej prędkości, mogą stracić życie.

Komentowanie wstrzymane