Tymczasowy areszt dla sprawcy rozboju

Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec 57-letniego mieszkańca Międzyrzeca Podlaskiego. Jest on podejrzany o dokonanie rozboju na mężczyźnie w podeszłym wieku. Dodatkowo odpowiadał będzie w warunkach recydywy. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą do lat 12 pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.

Do zdarzenia doszło w minioną środę po południu na terenie Międzyrzeca Podlaskiego. Przed godzina 17:00 dyżurny komisariatu powiadomiony został o rozboju na szkodę starszego mężczyzny. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol. Mundurowi ustalili, że do mieszkania starszego pana wszedł znany mu 57-latek. Wykorzystując wiek pokrzywdzonego, szarpał go ręce oraz spowodował jego upadek na podłogę. W czasie całego zdarzenia sprawca wyrwał mężczyźnie portfel, w którym znajdowały się pieniądze oraz dowód osobisty. Po całym zdarzeniu zbiegł. Łupem sprawcy padły pieniądze w kwocie 300 złotych.
Policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali mężczyznę na gorącym uczynku zdarzenia. Początkowo na widok mundurowych próbował uciekać, po krótkim pościgu został zatrzymany. 57-letni mieszkaniec miasta trafił do policyjnego aresztu. Jest on znany funkcjuszom międzyrzeckiego komisariatu za wcześniej popełnione przestępstwa.

Wczoraj wobec 57-latka Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim na wniosek Policji i Prokuratury zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu, na okres 3 miesięcy. Mężczyzna odpowiadać będzie w warunkach recydywy, gdyż już wcześniej odbywał karę za podobne przestępstwo. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą do lat 12 pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.

Komentowanie wstrzymane