Ujawnili papierosy bezakcyzowe

Niemal 2 tysiące paczek papierosów różnych marek, bez polskich znaków skarbowych akcyzy, nie trafi na rynek. „Nielegalny towar” zabezpieczony został podczas kolejnych wspólnych działań bialskich policjantów oraz funkcjonariuszy Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego i Placówki Straży Granicznej. Papierosy znajdowały się w samochodzie oraz mieszkaniu wynajmowanym przez 21-latka. Uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa w tym przypadku wyniosło ponad 33 tys. złotych.
Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej bialskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego, delegatura w Białej Podlaskiej oraz funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej w Białej Podlaskiej zabezpieczyli niemal 2 tysiące paczek papierosów różnych marek bez znaków skarbowych akcyzy. Z posiadanych przez funkcjonariuszy informacji wynikało, że 21-letni mieszkaniec gminy Leśna Podlaska przewozić może ”nielegalny towar”.
Na ulicy Budowlanej w Białej Podlaskiej auto, którym podróżował mężczyzna zatrzymane zostało do kontroli. W bagażniku samochodu, jak też mieszkaniu wynajmowanym przez 21-latka funkcjonariusze ujawnili papierosy, które zostały zabezpieczone. Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia. Wczoraj usłyszał zarzut i przyznał się do winy. Grozi mu kara grzywny i przepadek zabezpieczonego mienia.

Komentowanie wstrzymane