Ukryli łup w zbożu

08.08.2017 r. Małaszewicze Duże
Nieznany sprawca, po wejściu przez uchylone okno do budynku mieszkalnego, dokonał kradzieży mienia w postaci laptopa m-ki Lenovo B50-30 na szkodę mieszkańca gminy Terespol.

08.08.2017 r, Biała Podlaska, ul. Akademicka
Nieznani sprawcy dokonali zniszczenia szlabanu automatycznego na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Białej Podlaskiej, na szkodę w/w Zespołu Szkół.

08.08.2017 r. Międzyrzec Podlaski, ul. Staromiejska
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim, ustalili sprawcę kradzieży z włamaniem w do pomieszczenia punktu handlowo-usługowego, skąd sprawca dokonał kradzieży pieniędzy na szkodę mieszkańca gm. Łuków. Do zdarzenia doszło pod koniec lipca br. O dokonanie tego podejrzany jest 27-
letni mieszkaniec gm. Łuków. Mężczyzna usłyszał już zarzut i przyznał sie do winy.

10.08.2017 r.
Kryminalni z Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim ustalili sprawcę kradzieży wartych ponad 2 tys. złotych elektronarzędzi. O dokonanie tego przestępstwa podejrzany jest 19-letni spokrewniony z pokrzywdzoną. Młodzieniec usłyszał zarzut i przyznał się do winy. Dobrowolnie również poddał się karze. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w lipcu tego roku, na terenie jednej z posesji w gminie Drelów. Nieznany wówczas sprawca skradł z niezamkniętego garażu piłę spalinową oraz podkaszarkę. Wartość skradzionego mienia oszacowana została na kwotę ponad 2 tys. złotych.
Sprawą zajęli się kryminalni z międzyrzeckiego komisariatu. Funkcjonariusze ustalili personalia osoby, która może mieć związek z tym przestępstwem. Okazało się, że jest to 19-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego. Młodzieniec wiedział,  gdzie znajdują się
elektronarzędzia. Bywał na tej posesji, gdyż spokrewniony jest z jej właścicielką.
Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia. Usłyszał już  zarzut i przyznał się do winy. Dobrowolnie również poddał się karze. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą  do 5 lat pozbawienia wolności.

10.08.2017 r.
Policjanci z komisariatu w Terespolu ustalili sprawców kradzieży wartej około 2,5 tys. skrzyni biegów. Amatorzy cudzego mienia swój łup ukryli na polu w zbożu, skąd następnego dnia próbowali przewieźć go wynajętą taksówką. Wczoraj usłyszeli zarzuty i przyznali się do winy. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj kryminalni z komisariatu w Terespolu uzyskali informację z której wynikało, iż czworo mieszkańców miasta, dokonało kradzieży wartej 2,5 tys. złotych, skrzyni biegów. Do zdarzenia doszło w nocy z wtorku na środę, z terenu jednej z posesji w Terespolu. Sprawa natomiast nie została jeszcze zgłoszona organom ścigania. Funkcjonariusze potwierdzili posiadane informacje. Z ich ustaleń wynikało, że sprawcy ukryli swój łup na sąsiednim polu w zbożu i postanowili wrócić po niego następnego dnia. Aby przewieźć ciężki przedmiot, postanowili wynająć taksówkę. Na miejscu jednak zostali spłoszeni przez jednego z sąsiadów. Wówczas porzucili skrzynię oraz koc, w którym była przenoszona. Skradzione mienie wróciło już do właściciela natomiast do wyjaśnienia zatrzymanych zostało czterech mieszkańców Terespola. Trzej mężczyźni w wieku 19-37 lat oraz ich 17-letnia znajoma. Jeszcze tego samego dnia usłyszeli zarzut i przyznali się do winy.
Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Biała Podlaska

Komentowanie wstrzymane