Walentynkowy pirat drogowy

Mandat karny, 10 punktów i zatrzymane prawo jazdy, to konsekwencje jakie poniósł 26-latek z gminy Stoczek Łukowski, który przekroczył dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość . Młody mężczyzna śpieszył się swoim audi do koleżanki, z prezentem na Dzień Zakochanych.

Wczoraj wieczorem policjanci patrolujący drogę krajową nr 76, w obszarze zabudowanym miejscowości Koloni Jamielnik sprawdzili prędkość samochodu marki Audi. Okazało się że pojazd przekroczył dozwoloną prędkość o 80 km/h. Kierujący autem 26-latek tłumaczył mundurowym, że śpieszy się do koleżanki z prezentem z okazji Dnia Zakochanych. Młody mężczyzna wiedział, że mimo takiego święta 130 km/h w obszarze zabudowanym to stanowczo za duża prędkość. Dlatego też 26-latek został ukarany mandatem, a jego „konto” wzbogaciło się o 10 punktów karnych. Policjanci zatrzymali też jego prawo jazdy.
Policjanci ostrzegają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyną tragicznych zdarzeń drogowych. Apelujemy o rozwagę i zachowanie ostrożności na drodze. W szczególności teraz, w okresie zimowym warto uwzględnić niekorzystne warunki na drodze i zdjąć nogę z gazu.
MJ.

Komentowanie wstrzymane