Wypadek z udziałem motorowerzysty

Policjanci z Międzyrzeca Podlaskiego ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w miniony weekend w miejscowości Drelów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motorowerem 13-latek doprowadził do zderzenia z samochodem marki Opel. W wyniku wypadku obrażeń doznał kierujący jednośladem, który przewieziony został do szpitala. Policjanci apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.
Do zdarzenia doszło w minioną sobotę po godz. 10:00 na ul. Dworskiej w miejscowości Drelów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motorowerem 13-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego doprowadził do zderzenia z samochodem osobowym marki Opel. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że nie posiadający uprawnień 13-latek, chcąc skręcić w lewo, zajechał drogę kierującej oplem. W tym czasie 25-letnia mieszkanka gm. Drelów wykonywała już manewr wyprzedzania motoroweru. W wyniku wypadku kierujący jednośladem nastolatek doznał obrażeń ciała i przewieziony został do szpitala. W chwili zdarzenia kierujący pojazdami byli trzeźwi.
Policjanci ustalają wszystkie okoliczności wypadku oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Wiosenna i letnia auta sprawia, że na drogach coraz liczniejszą grupę stanowią niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Pamiętajmy, że ta grupa użytkowników dróg jest szczególnie narażona na skutki zdarzeń z ich udziałem. Odrobina wyobraźni, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i podstawowe zasady bezpieczeństwa z pewnością wystarczą by uniknąć tragedii na drodze.

Komentowanie wstrzymane