Z kroniki policyjnej Policjanci apelują o rozwagę na drodze!

18.06.2018r. BIAŁA PODLASKA, ul. CZESŁAWA WROCZYŃSKIEGO
Nieznany sprawca, dokonał uszkodzenia zaparkowanego na parkingu samochodu osobowego m-ki KIA poprzez zarysowanie ostrym narzędziem powłoki lakierniczej błotnika auta, na szkodę mieszkańca Białej Podlaskiej.

27.06.2018r. WORONIEC,
Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej zatrzymali do kontroli samochód m-ki Fiat, którym kierował 34-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej pomimo wystawionej decyzji w sprawie cofnięcia uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

01.04.2018r. DOBRYNKA,
46-letni mieszkaniec gm. Piszczac dokonał kradzieży bojlera elektrycznego, hydroforu oraz wanny żeliwnej oraz dokonał zniszczenia drzwi wejściowych i wewnętrznych na szkodę mieszkanki gm. Międzyrzec Podlaski.

Policjanci apelują o rozwagę na drodze!

Niestety pomimo wielu policyjnych apeli o bezpieczną i rozsądną jazdę, nadal na naszych drogach znajdują się osoby, które swoim zachowaniem stwarzają duże zagrożenie dla siebie i innych użytkowników ruchu. Podczas wczorajszego dnia na terenie powiatu bialskiego doszło do dwóch zdarzeń drogowych. W ich wyniku do szpitala trafiły dwie osoby.

Do pierwszego z tych zdarzeń doszło wczoraj przed godziną 16:00 w miejscowości Międzyleś. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący fiatem, 28-letni mieszkaniec gm. Tuczna, nie dostosował prędkości do warunków ruchu. Mężczyzna dojeżdżając do skrzyżowania z droga główną, przejechał przez nie, wjeżdżając do przydrożnego rowu. Po tym auto dachowało. Kierowca auta doznał obrażeń i przewieziony został do szpitala.
Pół godziny później na ul. Warszawskiej w Międzyrzecu Podlaskim doszło do wypadku z udziałem niechronionego uczestnika ruchu drogowego. Z ustaleń mundurowych wynika, że, 23-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego kierując samochodem osobowym marki Audi potrącił pieszego. 70-latek przechodził przez przejście dla pieszych. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzeń oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Zanim zdecydujemy się na wykonanie jakiegokolwiek manewru, upewnijmy się czy możemy wykonać go bezpiecznie. Pamiętajmy także o pieszych, rowerzystach i motocyklistach. Jest to grupa szczególnie narażona na skutki zdarzeń drogowych.
Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i podstawowe zasady bezpieczeństwa z pewnością wystarczą by uniknąć tragedii na drodze.

Komentowanie wstrzymane