ZARZUTY ZA UPRAWĘ KONOPI INDYJSKICH

Łukowscy kryminalni zatrzymali 35-latka, który uprawiał rośliny konopi indyjskich. Nielegalna uprawa ukryta była w zamkniętej na klucz szafie, w której było zamontowane specjalne oświetlenie i wentylacja. Mężczyzna już usłyszał zarzuty. Teraz grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj łukowscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową dowiedzieli się, że mieszkaniec jednej z miejscowości może zajmować się uprawą konopi indyjskich. Ustalenia policjantów potwierdziły się. W zabudowaniach gospodarczych 35-latka funkcjonariusze znaleźli zamkniętą na klucz szafę, w której stały doniczki z krzakami roślin konopi indyjskich. Dodatkowo okazało się, że nielegalna uprawa była „doświetlana” specjalną lampą, a także „napowietrzana” za pomocą instalacji wyprowadzonej na zewnątrz pomieszczenia gospodarczego.

Cała nielegalna uprawa, wraz „ze sprzętem” została zabezpieczona, a jej właściciel zatrzymany. Mężczyzna już usłyszał zarzuty za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Teraz prowadzący postępowanie policjanci ustalają, od kiedy 35-latek uprawiał nielegalne konopie indyjskie oraz czy nie zajmował się rozprowadzaniem narkotyków.

Komentowanie wstrzymane