Zatrzymany dzięki obywatelskiej postawie

Noc w policyjnym areszcie spędził 53-letni mieszkaniec gm. Tuczna. Mężczyzna zatrzymany został po tym, jak podróżował audi mając w organizmie niemal 3 promile alkoholu. W takim stanie przewoził również nietrzeźwego pasażera. O podejrzeniach wobec 53-latka powiadomił inny uczestnik ruchu. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszy zarzuty. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po południu dyżurny Komisariatu Policji w Wisznicach powiadomiony został o kierowcy audi, który prawdopodobnie jest pijany. Świadek zdarzenia, relacjonował
że w miejscowości Tuczna auto, jechało wężykiem, całą szerokością jezdni. Gdy na miejsce dotarł patrol policji, kierowca audi zdążył zaparkować samochód na jednej z posesji na terenie gminy. Zgłaszający, widział całe zdarzenie gdyż jechał za pojazdem, aż do czasu przyjazdu funkcjonariuszy.

Podejrzewany o kierowanie samochodem zaprzeczał, by gdziekolwiek tego dnia jeździł. Nie przyznawał się również do kierowania w takim stanie. Razem z 53-latkiem podróżował drugi mężczyzna. Również on był nietrzeźwy. Obydwaj zatrzymani zostali do wyjaśnienia w policyjnym areszcie. Dzisiaj 53-latek usłyszy zarzuty. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, nietrzeźwy kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego - dla nas, naszych bliskich. Bądźmy czujni i nie odwracajmy oczu, kiedy widzimy, że ktoś łamie przepisy lub podejrzanie się zachowuje. Od tego czy zareagujemy może zależeć czyjeś zdrowie i życie. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

Pozdrawiam

Komentowanie wstrzymane