Zatrzymany na gorącym uczynku kradzieży z włamaniem

Wczoraj bialscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 29-latka, który podejrzewany jest o dokonanie kradzieży z włamaniem do niezamieszkałego budynku na terenie miasta. Z wnętrza sprawca skradł telewizor. Usiłował również wynieść znajdujące się tam elektronarzędzia. Całość strat oszacowana została na kwotę niemal 2 tys. zł. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj rano około godz. 7:30 bialscy policjanci powiadomieni zostali o włamaniu do niezamieszkałego budynku na terenie miasta. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci Zespołu Patrolowo - Interwencyjnego. Tam razem z pokrzywdzonymi jak też świadkiem zatrzymali sprawcę, który znajdował się już na zewnątrz budynku. Przy mężczyźnie znajdowały się  skradzione rzeczy. W tym elektronarzędzia, które schowane były w torbach.

Jak ustalili mundurowi, sprawca wszedł do budynku przez przydomowy garaż. W rozmowie z funkcjonariuszami „amator cudzego mienia” przyznał się do włamania jak też kradzieży. Funkcjonariusze potwierdzili jego personalia. Okazało się, że jest to 29-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia.

Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Komentowanie wstrzymane